Надмірне вживання алкоголю

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Надмірне вживання алкоголю
Навігація за статтею

Під цим терміном розуміють регулярне систематичне вживання алкогольних напоїв. Алкоголізм називають бичем сучасності. Ця хвороба характеризується втратою контролю над випитою дозою, синдромом абстиненції та поступовим розвитком та наростанням поліорганної токсичної недостатності.

За оцінками дослідників у XXI столітті в розвинених країнах кількість алкозалежних людей зменшується, тоді як на сході та в низці країн пострадянського простору кількість хворих на алкоголізм зростає. Статистичні дані не завжди відображають ситуацію, адже лікування алкоголізму саме собою вважається ганебним, тому цей діагноз часто маскують іншими.

Вчені підрахували, що у 2050 році на алкоголізм страждатиме кожен дев’ятнадцятий житель землі!

Ознаки надмірного вживання алкоголю

 • відсутність контролю кількості випитого алкоголю;
 • Тяга до алкоголю за будь-якої нагоди або пошук цього приводу;
 • Зміна режиму споживання алкоголю, регулярні запої;
 • Наявність регулярних провалів у пам’яті при вживанні;
 • Поява поліорганних ускладнень;
 • Наявність абстинентного синдрому.

Присутність тих чи інших ознак зловживання залежить від стажу захворювання. Хронічна, важка стадія алкоголізму характеризується зниженням опірності організму до алкоголю, втратою соціального контролю, зниженням інтелекту, розлад психіки до психозу. Все це відбувається на тлі тяжкої поліорганної недостатності.

Зловживання алкоголем у різних вікових групах

За статистикою людей, що п’ють, найбільше знаходиться у віковому діапазоні 25-45 років. Причому чоловіків у цій групі у шість разів більше, ніж жінок (дані 2010 року). Виходить, що на цю залежність страждають у максимально продуктивному віці молоді, дієздатні люди.

Зловживання алкоголем серед молоді стає все більш гострим питанням. Цей вид залежності випереджає інші зловживання групи від 15 до 19 років. Пік масового споживання та прилучення до алкоголю серед підлітків припадає на вік 14-15 років. Майже 40% підлітків регулярно вживають спиртні напої. За даними ВООЗ, Україна перша у списку серед європейських країн, за рівнем вживання алкоголю серед школярів.

При цьому найбільш «тверезий» прошарок – це вікова група після 60 років.

Допомога алкозалежному

Лікування алкоголізму починається із прийняття свого діагнозу пацієнтом. За законом примусове лікування є неприпустимим. Всі етапи лікування повинні бути чітко донесені та схвалені самим пацієнтом. Лікування призначається індивідуально та залежить від стану пацієнта на момент початку лікування.

На першому місці здійснюється стабілізація фізичного здоров’я: виведення із запою та усунення абстинентного синдрому. Діагностика стану проводиться на основі огляду спеціаліста та проведення спектра досліджень та аналізів для оцінки тяжкості захворювання.

Посиндромна медикаментозна терапія залежить від стадії та ступеня ураження органів та систем.

Одночасно після усунення життєзагрозливих факторів приступають до психологічної складової лікування.

Вибір терапії багато в чому залежить від пацієнта, підтримки його близьких.

У нашій країні більшість обирають кодування від алкоголізму як основний компонент програми лікування.

Зворотний дзвінок

  Консультація з психологом або психотерапевтом є обов’язковою для пацієнта з діагнозом алкоголізм і входить до обов’язкової схеми лікування у кваліфікованому стаціонарі.

  При зустрічах вибирається шлях одужання, комфортний для людини. Важливо пам’ятати, що фізична залежність знімається швидко. Із психологічною залежністю хворий може жити роками.

  Хороша програма реабілітації враховує ці нюанси. Звертайтеся лише до досвідчених фахівців. Не соромтеся ставити питання, адже на кону здоров’я близької людини. Пам’ятайте, що ви не самі. Багато людей стикаються з цією проблемою. Найстрашніше при цьому захворюванні – самотність. Бережіть себе та своїх близьких!

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі