Вживання алкоголю з енергетиками – вплив на організм

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Вживання алкоголю з енергетиками – вплив на організм
Навігація за статтею

Вживання алкоголю з енергетиком – це поширена проблема в Україні, яка набула масового поширення в останні 15 років. Найбільш схильними вважаються діти і підлітки, які не розуміють всієї небезпеки цієї суміші. Більше 30% підлітків та дорослих віком від 18 до 34 років мають досвід регулярного вживання енергетичних алкогольних напоїв, а понад 70% вживають його періодично. Не рідкісними є випадки систематичного вживання алкогольних енергетиків людьми середнього та старшого віку.

Важливою особливістю комбінації алкоголю та енергетика є маскування токсичної дії еталона на організм, через що людині складніше визначити факт отруєння свого організму – це веде до підвищеної інтоксикації з усіма можливими ризиками та наслідками.

Чому не можна пити горілку з енергетиком?

Самостійне змішування алкоголю та енергетичного напою нічим не відрізняється від вживання готових алкогольних енергетиків, що продаються у вигляді готового продукту. Ця суміш аналогічно шкідливий вплив. Більше того, самостійне змішування з горілкою може призвести до підвищення концентрації еталона в напої, що прискорить сп’яніння та спровокує швидке отримання небезпечної токсичної дози.

Горілка має сильний токсичний вплив на печінку. Додавання енергетика додатково підвищує навантаження – це відбувається через прискорене розщеплення етанолу та виділення додаткових токсичних речовин в організм: погіршується самопочуття, похмілля стає важчим, знижується якість сну, відбувається швидке зневоднення організму.

Чим небезпечні енергетичні напої?

Головна небезпека енергетичних напоїв полягає в кофеїні, який міститься у гранично допустимих або надмірних добових дозах. Вченими Food and Drug Administration (FDA) було виявлено 11 небезпечних видів впливу енергетичних напоїв на організм, їх було опубліковано у доповіді ВООЗ у 2014 році:

 • Зневоднення – енергетичні напої зневоднюють організм людини, що негативно впливає на самопочуття, особливо при фізичних навантаженнях;
 • Загальне порушення – супроводжується зниженням концентрації уваги, тахікардією, тривогою, складнощами у навчанні;
 • Поганий сон – безсоння, погіршення загального самопочуття;
 • Головний біль – у деяких випадках мігрень;
 • Підвищення тиску – гіпертонія;
 • Порушення роботи травної системи – підвищення кислотності, блювання, нудота, печія;
 • Ризик діабету 2-го типу – через високу концентрацію цукру у складі напою;
 • Негативний вплив на вагітних – кофеїн проникає через плацентарний бар’єр, збільшує ризик викидня або мертвонародження;
 • Стоматологічні проблеми – карієс, запалення ясен та ін;
 • Алергія – реакція організму на складові компоненти.
 • Звикання – кофеїнова абстиненція.

Шкідливість енергетичних напоїв при їх вживанні з алкоголем суттєво посилюється. Також можливий розвиток алкоголізму, що вимагає тривалого та складного лікування, що включає детоксикацію від алкоголю, кодування та подальшу багатомісячну реабілітацію алкоголіків.

Шкідливість слабоалкогольних напоїв для підлітків

Слабоалкогольні напої нічим не відрізняються від міцного алкоголю за винятком концентрації етанолу в конкретному обсязі напою – це «підступна» особливість слабоалкоголки. Таким чином, у класичній 0,5 літровій банці енергетичного напою з алкоголем міститься близько 100 грам горілки – це означає, що 2,5 банки «слабоалкоголки» можна порівняти з вживанням половини пляшки горілки.

У ранньому та середньому віці, алкоголь надає сильний негативний вплив на незміцнілий організм. Вживання енергетиків з алкоголем нерідко є основною причиною алкоголізму у підлітків – це пояснюється тим, що у дорослому організмі алкоголь переробляється ферментами шлунка та печінки, а у підлітків ці органи працюють ще не на повну силу, що призводить до повільнішого розщеплення спирту.

Зворотний дзвінок

  У юному віці основну шкоду алкоголь несе через отруйний вплив на життєво важливі органи та системи, у тому числі: головний мозок, серцево-судинну систему, печінку, шлунково-кишковий тракт та підшлункову залозу.

  Як енергетики впливають на організм?

  У більшості рекламних роликів говориться, що вживання енергетичних напоїв призводить до додаткового постачання організму вітамінами та енергією, що підвищують фізичну витривалість та інтелектуальні можливості – це серйозна помилка, породжена особливостями дії кофеїну та інших речовин зі складу енергетичного напою.

  Класичний механізм впливу енергетика на організм, що передбачає прямий інтенсивний вплив на серцево-судинну, нервову та ендокринну систему. Після попадання великих доз кофеїну в кров організм відчуває сильний стрес, починає працювати з підвищеним навантаженням, насичуючи кров великими дозами адреналіну. При додаванні алкоголю навантаження кратно посилюється.

  Вплив на центральну нервову систему

  Енергетичні напої надають комплексний вплив на центральну нервову систему організму. При їх регулярному вживанні відбувається значне виснаження ЦНС, що негативно позначається на вищій нервовій діяльності, а також роботі решти органів і систем.

  Вживання енергетичних напоїв з алкоголем, проявляється наступними симптомами та небажаними ефектами впливу на ЦНС: головними болями, безпричинною тривожністю та панічними станами, дратівливістю, тремором кінцівок, запамороченням, психозами, сплутаністю свідомості, судомними явищами та іншими симптомами. Системи організму. При тривалому систематичному вживанні виникає психологічна і фізична залежність від алкоголю – може знадобитися виведення із запійних станів та подальше лікування алкозалежного у наркологічному центрі.

  Вплив на серцево-судинну систему

  Висока концентрація кофеїну та інших стимулюючих речовин в енергетиці з алкоголем призводить до активізації роботи серця та підвищує внутрішньосудинний тиск. Також кофеїн змінює еластичність стінок судин, сприяючи розвитку різноманітних захворювань серцево-судинної системи, у тому числі: аритмії, стенокардії, інфарктів та інсультів. У медичній практиці комплекс симптомів, викликаних надмірним вживанням енергетиків, називають «кофеїновим синдромом».

  Важливим негативним фактором високої концентрації кофеїну в крові є погіршення показників збагачення киснем крові та серцевого м’яза. Вживання енергетиків людьми, які страждають на патології ССС, може призвести до гострого порушення роботи серця або його зупинки.

  Наслідки вживання енергетиків із алкоголем

  Зловживання енергетичними напоями з алкоголем призводить до низки несприятливих наслідків: від активної руйнації зубної емалі (під впливом кислот), до алкогольної залежності, що вимагає лікування, кодування від алкоголю та тривалої реабілітації.

  При регулярному прийомі алкогольних енергетичних напоїв людина стикається з низкою таких несприятливих наслідків як: занепад сил, депресії, підвищена дратівливість, безсоння, отруєння продуктами розпаду алкоголю, тахікардія, підвищення тиску. У важких випадках може спостерігатися гостре отруєння, біла лихоманка і навіть летальний кінець.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі