Елементи програми 12 кроків

Елементи програми 12 кроків

Навігація за статтею

Програма 12 кроків – це основа ефективного лікування алкогольної та наркотичної залежності, що дозволяє хворим визнавати всю згубність проблеми, що виникла, створювати стійку мотивацію до її лікування та повного викорінення.

У центрі психологічної допомоги «Rehab» практикують лише індивідуальний підхід до кожного пацієнта з активним застосуванням деяких елементів програми «12 кроків». Її основною та первинною метою є подолання «заперечення» залежним власної проблеми. Профільні фахівці (психологи, психотерапевти) допомагають усвідомити всю глибину та небезпеку наявної залежності, формують бажання подолати її та повернутися до нормального здорового способу життя.

Консультація Спеціаліста

Елементи програми 12 кроків

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок ні до чого не зобов’язує!

Основні різновиди заперечення залежності

Фахівці розрізняють кілька основних різновидів заперечення алкоголіками та наркоманами власної залежності, у тому числі:

 • Людина не вважає себе залежною, запевняє близьких, що може залишити вживати будь-якої миті і для цього не потрібно великих зусиль;
 • Хворий не вважає залежність згубною для свого психологічного та фізичного здоров’я;
 • Часткове визнання власної залежності. Людина визнає проблему, але тільки стосовно одного різновиду залежності, наприклад, наркоманії, але не визнає вже наявний алкоголізм;
 • Пацієнт не вірить у можливість успішного лікування, на тлі чого починає представляти свою залежність як перевагу і якийсь предмет гордості.

За роки роботи фахівці нашого центру визначили оптимальний варіант застосування програми реабілітації залежних «12 кроків». Вона допомагає співробітникам створити стійку мотивацію у пацієнта до ретельного та повного одужання з «нуля».

Як показує практика, частина пацієнтів дійсно бажає повністю позбутися згубної залежності, але більшість із них, хочуть лише знизити або призупинити вживання для того, щоб заспокоїти рідних та близьких, а також переконатися в тому, що вони мають силу волі, що дозволяє «у будь-якій момент» кинути.

Головні завдання програми «12 кроків»

Ключовим завданням програми є забезпечення повного розуміння пацієнтом всієї небезпеки залежності, створення високої мотивації для подальшого лікування наркоманії або алкоголізму, а також вироблення практичних навичок тверезості:

 • Нормалізація мікроклімату всередині сім’ї, між близькими людьми та друзями, повернення до нормального соціального середовища;
 • Подолання патологічного потягу до вживання чергової дози алкоголю чи наркотичних засобів;
 • Відновлення здорового психічного стану, і навіть усунення психологічних чинників, здатних призвести до зриву.

Всі процедури за програмою проводяться фахівцями в довірчій та комфортній для пацієнта атмосфері, але із суворим дотриманням професійної етики, без злиття в емоційній сфері. Особлива увага приділяється роботі з почуттям провини, сорому та невпевненості у собі.

Результати програми «12 кроків»

Вся програма чи окремі її пункти виконуються задля досягнення позитивних психологічних та поведінкових змін. Результатом має стати:

 • Поява щирого сильного бажання позбавитися душевних страждань, які пацієнт переживає при свідомості своєї проблеми;
 • Трансформація виробленого почуття провини на позитивну енергетику. В результаті, людина намагається якнайбільше принести користь оточуючим, паралельно допомагаючи собі стати кращою і назавжди відійти від залежності;
 • Повна відмова від вживання спиртних напоїв та наркотичних засобів, пацієнт усвідомлено та з бажанням погоджується брати участь у групових сеансах;
 • Поліпшення самоконтролю та виконання поставлених лікарями вимог до способу життя в період реабілітації;
 • Формуються правильні поведінкові орієнтири та відновлюється «моральний кодекс», спрямований на відновлення життя у нормальному соціальному середовищі.

Зворотний дзвінок

  Маєте проблему, з якою самим неможливо впоратися? Вам чи вашим близьким потрібна професійна наркологічна допомога? Зверніться до нашого центру психологічної допомоги «Rehab», і вам обов’язково допоможуть!
  Елементи програми 12 кроків

  Почніть Лікування Сьогодні

  Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

  Статті з блогу

  Підписуйтесь на нас

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Контакты

   м. Теремки, Новосёлки, ул. Лыбедская, 2
   Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети