Лікування алкоголізму

Лікування алкоголізму

Алкоголізм – це одне з найпоширеніших захворювань у світі, яке щорічно зачіпає сотні тисяч українських сімей. Більше половини всіх розлучень пов’язано зі зловживанням спиртними напоями одним із членів сім’ї – це свідчить про масштабність проблеми у межах нашої держави.

Ключовою складністю лікування, у тому числі проведення кодування від алкоголізму, є неготовність хворого зрозуміти та визнати власну проблему. Більшість алкоголіків не усвідомлюють масштабу своєї залежності і знаходять оманливі аргументи для подальшого зловживання. Навіть якщо погоджуються на лікування – висувають низку власних умов, що суперечать вимогам наркологів.

Стадії формування алкогольної залежності

Формування алкогольної залежності є наслідком систематичних зловживань спиртними напоями. Причини алкоголізму можуть бути найрізноманітнішими, але на відміну від наркоманії, алкоголізм не розвивається блискавично, у деяких випадках цей процес може тривати кілька років і навіть десятиліть.

Професійні наркологи розрізняють три стадії формування алкогольної залежності:

 1. Формування психологічної залежності

У хворого з’являється психологічна залежність від спиртного, він постійно думає про випивку, спостерігається виразна наснага і піднімається настрій під час розмов про розпивання. У розумінні такої людини, не один захід, навіть незначний, не може обійтися без вживання – він шукає будь-який привід для того, щоб випити, а відмова сприймається як особиста образа.

На цій стадії підвищується переносимість алкоголю – для отримання необхідного ефекту хворому вже недостатньо колишніх кількостей випитого, а потрібно трохи більше. Зникає блювотний рефлекс при передозуванні, з’являються короткочасні провали у пам’яті – людина не пам’ятає, що з нею було під час вживання;

 1. Формування фізичної залежності

Друга стадія розвитку алкоголізму супроводжується загостренням симптоматики. Вже не потрібно якогось приводу для розпивання – хворий вигадує його самостійно. Продовжує активно підвищуватись толерантність до алкоголю, часткова втрата пам’яті під час вживання стає звичним явищем.

Систематичні випивання поступово змінюються запійними станами, з яких самостійно вийти дуже складно, а іноді – неможливо. В даний період у людини формується стійка фізична залежність, різка відмова від пияцтва та виведення із запою, супроводжується абстинентним синдромом, тяжкими фізичними та психологічними стражданнями;

Консультація Нарколога

Лікування алкоголізму

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок нічого не зобов’язує!

 1. Втрата кількісного контролю за випитим

Формується патологічний потяг до алкоголю, людина більше не в змозі контролювати свої дії – єдиною метою у житті стає пошук та вживання спиртного.

Практично повністю або повністю втрачається контроль над кількістю спирту, що вживається, хворому без різниці де, з ким і який алкоголь вживати – йому необхідний лише кінцевий ефект.

Етапи лікування алкогольної залежності

Алкоголізм є складною наркологічною проблемою, тому лікування рекомендується проводити лише за умов стаціонару клініки. Лікування вдома можна проводити в крайніх випадках, і лише початкових стадіях формування залежності.

Ключові етапи лікування алкоголізму в наркологічній клініці:

 • Детоксикація від алкоголю і купірування абстинентного синдрому — дозволяє швидко вивести з організму залишки алкоголю та токсичні продукти його розпаду, а також мінімізувати фізичні та психологічні страждання;
 • Терапевтичне лікування – спрямоване на відновлення нормальної роботи органів та систем організму;
 • Психологічна робота – забезпечує формування стійкої мотивації до подальшого лікування та реабілітації;
 • Кодування від алкоголізму із застосуванням спеціальних препаратів – встановлює сильний психологічний бар’єр;
 • Реабілітація та ресоціалізація – відновлюються взаємини з рідними, проводитиметься адаптація до нормального життя та роботи в колективі.

Лікування алкоголізму – поради родичам

На допомогу хворому першими приходять його близькі. Вирішуючи проблему алкоголізму, близькі люди повинні дотримуватись особливих поведінкових правил:

 • Підтримуйте одужуючого на всіх етапах лікування: від прийняття рішення та звернення до клініки, до завершення реабілітації;
 • Виконуйте свої обіцянки, якщо ви не зможете їх виконати – не обіцяйте;
 • Не демонструйте лояльність до спиртних напоїв – не вживайте із хворим навіть під час свят;
 • Не тримайте спиртне вдома, а також у прямій доступності до алкоголіка;
 • Проводьте більше часу з хворим, у вільний час займайтеся спільною цікавою справою.

Центр лікування алкоголізму у Києві “Rehab”

Наркологічний центр Rehab пропонує вигідні умови лікування алкогольної залежності на всіх стадіях її розвитку. У ньому працюють лише висококваліфіковані фахівці, які мають за плечима багатий досвід успішного лікування та реабілітації людей, які потрапили у залежність від спиртного.

У центрі “Rehab” створені всі умови для комфортного, безпечного та ефективного лікування як у стаціонарі, так і вдома. Процедури проводяться з використанням кращого медичного обладнання вузькоспеціалізованими фахівцями, які забезпечують індивідуальний підхід до вирішення проблеми пацієнта.

Скільки коштує вилікувати від алкоголізму – ціна лікування

Вартість лікування завжди індивідуальна. Вона складається з різних факторів, у тому числі персональних особливостей організму хворого, стадії розвитку захворювання, запланованого комплексу лікувальних та реабілітаційних заходів, а також індивідуальних побажань пацієнта та його близьких людей.

Ціна лікування алкоголізму оголошується лікарями лише після проведення попереднього огляду та розшифрування результатів аналізів.

Якщо ви або ваш близький має проблему з алкогольною залежністю, зверніться до клініки Rehab Center та отримайте кваліфіковану допомогу!

Зворотний дзвінок

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі