Причини алкоголізму

Причини алкоголізму

Навігація за статтею

Алкоголізм є однією з найнебезпечніших хвороб в Україні, яка зачіпає сотні тисяч сімей, роблячи їх життя невиносним. Розвитку залежності можуть передувати найрізноманітніші причини, від незадоволеності життям та бажання забути про свої проблеми, до надмірних нестримних веселощів у компаніях, де алкоголь «ллється» рікою.

Всі люди відчувають потребу в позитивних емоціях: деяким достатньо виїхати на природу, насолодитися красою пейзажів, зайнятися улюбленою справою або поспілкуватися з добрими друзями, тоді як інші не можуть знайти радості абсолютно ні в чому, страждають від нудьги, виводять близьких без вагомих причин. Саме останні, в першу чергу, схильні до найбільшої небезпеки, вони починають шукати позитивні емоції на «дні» пляшки.

Консультація Нарколога

Причини алкоголізму

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок ні до чого не зобов’язує!

Основні причини алкоголізму

Згідно з дослідженнями, проведеними відомим у наукових колах лікарем-генетиком, та за сумісництвом президентом Американського товариства генетиків Девідом Камінгсом, природа алкоголізму полягає в особливому поєднанні генів, через які деякі люди, у щоденних життєвих ситуаціях, почуваються дискомфортно. Його теорія отримала назву, яка чітко визначає основну причину розвитку хвороби «синдром дефіциту задоволеності».

Також однією з ключових причин попадання людини у  залежність від алкоголю  є сильні стреси, наприклад, втрата близької людини, несприятлива економічна обстановка, конфлікти у ній, втрата робочого місця. У подібних випадках, людина намагається уникнути проблем будь-якими доступними способами, і найпростішим з них є вживання алкоголю, що дозволяє на деякий час забути і отримати задоволення.ющее на время забыться и получить удовольствие.

До алкоголізму схильні люди, які не здатні самостійно контролювати регулярність та кількість випитого. Такі тенденції спостерігаються серед людей, котрі воліють регулярно відвідувати застілля, пов’язані зі святкуванням будь-яких подій, часто розслаблятися алкоголем у колі друзів. У таких випадках, розвиток проблеми може тривати роками, але результат завжди один – пристрасть до спиртних напоїв переростає у складну, важко виліковну залежність.

Схильність до алкоголізму проявляється у дитинстві

Деякі ознаки схильності до алкоголізму можна виявити ще у дитячому віці. Найбільше ризику наражаються діти, які ведуть гіперактивний спосіб життя, їх нерідко називають «шкільними хуліганами», у підлітковому віці «важкі діти», вони важко піддаються вихованню та демонструють високу активність.

Також до цієї групи можна віднести дітей з абсолютно протилежним характером, їх несправедливо вважають досить лінивими, нездатними швидко зібратися та виконати якесь завдання. Такі діти дійсно досить замкнуті, повільно приймають рішення і неспішно виконують домашню роботу, швидко втомлюються.

Дуже важливо своєчасно виявити соматичні захворювання, що прямо впливають на тип поведінки дитини, а також діагностувати синдром дефіциту задоволеності, здатний призвести до складного захворювання – алкоголізму.

Ключову роль розвитку підліткового алкоголізму можуть грати такі чинники як: перебування у «поганій» компанії, психологічні травми, невдала любов.

Зворотний дзвінок

  Причини виникнення алкогольної залежності фізіологічного типу

  Фізіологічна залежність – це найпоширеніший вид проблеми. Найчастіше вона характеризується спадковими факторами: діти, народжені та виховані батьками із залежністю, у 4 рази частіше страждають від алкоголізму, ніж діти, народжені в нормальних сім’ях. Це пояснюється тим, що проблема має біохімічну основу, сильнішу за безпосередній вплив батьків-алкоголіків на виховання та психологію дитини.

  Виникненню алкогольної залежності сприяє і низка інших фізіологічних факторів: особливості обміну речовин та будови організму, перенесені раніше захворювання, травми головного мозку, психіатричні захворювання, вікова та статева приналежність випиваючого.

  Як правило, фізіологічна залежність від алкоголю розвивається під впливом психологічних факторів, що посилюють бажання людини вживати спиртні напої у великій кількості.

  Причини виникнення алкогольної залежності психологічного типу

  На відміну від фізіологічної, психологічна залежність є складнішою. Вона виникає через низку соціальних та індивідуальних причин, має стрімкий розвиток і може набувати важких форм, що важко подаються лікуванню.

  Схильність до психологічної алкогольної залежності безпосередньо залежить від індивідуального характеру людини, наскільки вона може пристосовуватися до постійно мінливого зовнішнього оточення та стресових ситуацій. Такі люди намагаються усунути проблему черговою дозою випитого алкоголю, що тільки її посилює. Також багато людей починають пити через те, що їхнє оточення складається з поціновувачів алкоголю: друзі, колеги, знайомі і навіть родичі.

  У деяких випадках, алкоголіку може подобається смак спиртних напоїв – це часто спостерігають у поціновувачів пива та вина. Такий фактор суттєво ускладнює процес лікування.

  Як показує практика, наявність в людини однієї з груп факторів не є достатнім приводом для виникнення залежності, але їх поєднання стає відправною точкою на цьому «згубному» шляху.

  Якщо ви зіткнулися з проблемою алкоголізму, вам потрібна розгорнута консультація та професійна допомога – зверніться до центру психологічної допомоги «Rehab» і вам обов’язково допоможуть!

  Причини алкоголізму

  Почніть Лікування Сьогодні

  Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

  Статті з блогу

  Підписуйтесь на нас

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Контакты

   м. Теремки, Новосёлки, ул. Лыбедская, 2
   Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети