Виведення із запою

Виведення із запою на дому

Навігація за статтею

Запій – це характерний симптом алкоголізму, який відноситься до другої та третьої стадії розвитку залежності. Вважається одним із найнебезпечніших станів для здоров’я людини, супроводжується наступним болісним похміллям, тому своєчасне виведення із запою вдома або обрив у стаціонарі клініки є ключем до усунення тяжких наслідків. Під час запою, залежний втрачає контроль за власними діями, організм відчуває найсильнішу інтоксикацію.

Залежно від індивідуальних особливостей хворого та його психологічного стану запій може тривати кілька днів, тижнів або місяців. Без оперативного виведення, результатом є сильний удар по внутрішнім органам, загальному фізичному та психічному здоров’ю – раніше здорова людина, практично на очах перетворюється на «знеособлену істоту», яка не має жодних прагнень чи інтересів, крім вживання спиртних напоїв.

Що вважається запоєм та стадії алкогольної залежності

Згідно з офіційною медичною класифікацією, запій – це складний фізіологічний стан людини, викликаний тривалим (більше доби) систематичним вживанням спиртного, що супроводжується активним отруєнням організму продуктами розпаду спиртного. Важливою особливістю захворювання є періодичність «просвітлень», у період яких хворий не вживає алкоголь чи випиває нерегулярно.

Особливістю запійних станів є те, що абсолютна більшість алкоголіків не усвідомлюють свою проблему і не хочуть робити висновок, цих людей практично неможливо змусити пройти виведення із запою і лікування алкогольної залежності. Відсутність розуміння проблеми лише посилює ситуацію, провокує розвиток більш стійкої психологічної та фізіологічної залежності з усіма наслідками, аж до летального результату. Першою дією рідних алкоголіка, повинен стати виклик нарколога на дім – фахівець повинен оцінити стан пацієнта та вжити екстрених заходів щодо детоксикації організму від токсичних продуктів (виведення із запою).

Консультація Нарколога

Виведення із запою

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок нічого не зобов’язує!

3 стадії алкогольної залежності:

 1. Перша стадія алкоголізму – проявляється формуванням психічної залежність від вживання алкогольних напоїв. На цій стадії ще немає фізичної тяги до спиртного, тому обрив і виведення із запою зробити найлегше. Ця стадія практично завжди супроводжується прихованою симптоматикою – людина веде звичний спосіб життя, працює, перебуває у звичному соціальному оточенні. Більшість людей (рідні, близькі, друзі) відмовляються визнавати проблему в людини, що є основним фактором поступового перетікання захворювання на другу стадію.
Під час першої стадії, у хворого підвищується толерантність до алкоголю, знижується контроль над обсягами випитого, трапляються «перепої» з провалами в пам’яті, формується психічна залежність, поступово змінюються пріоритети та цінності у житті, хворі часто відмовляються від виведення із запою.
 1. Друга стадія алкоголізму – супроводжується формуванням фізичної залежності і натомість посилення психічної. Саме на цьому етапі більшість пацієнтів звертаються до клініки для обриву та виведення із запою. Фізична тяга спровокована прямим тривалим впливом етанолу на мозок, органи та системи організму. Результатом стають фізичні страждання, які зазнає алкоголік без систематичного надходження дози спиртного. Важливим симптомом другої стадії алкоголізму є абстинентний синдром – він проявляється при вимушеній або добровільній тривалій відмові від прийому спиртного.

Характеризується різкими змінами настрою, спалахами агресії, депресивними станами, можливе безсоння і навіть кошмари. Також з’являється соматична симптоматика: тахікардія, м’язові та головні болі. Спостерігається посилення толерантності до спиртного, аж до досягнення плато, коли оптимальна доза зупиняється на високому рівні. На даній стадії можуть виявлятися запої, що супроводжуються тривалим систематичним прийомом алкоголю (від кількох днів до тижнів і навіть місяців).

 1. ТТретя стадія алкоголізму – найскладніша і найважча. На цій стадії відбувається декомпенсація захисних механізмів у людини. У хворого виявляються складні психічні та фізичні порушення. На ній обрив запою зробити найскладніше.

Характерними симптомами третьої стадії є:: тривалі запої, зниження толерантності до алкоголю (сп’яніння відбувається значно швидше і при менших дозах), провали в пам’яті, аж до повної амнезії, руйнується психіка алкоголіка, у нього повністю нівелюються життєві цінності, єдиною метою стає пошук черговий дози. Також відбувається гостре ураження внутрішніх органів та порушення роботи систем організму. На цій стадії обрив і виведення із запою дуже важкий, а кодування від алкоголізму не завжди закінчується успіхом.

Симптоми запою та чим він небезпечний (наслідки)

Симптоматика запою може проявлятися по-різному – вона залежить від індивідуальних психічних та фізіологічних особливостей організму хворого.

Але існує ряд симптоматичних проявів, які спостерігаються дуже часто:

 • Постійний непомірний потяг до алкоголю, відсутність почуття міри;
 • Неадекватна поведінка, безпричинна агресія чи зміна настрою;
 • Відсутність голоду та необхідності уві сні – може продовжуватися цілодобово.

Головна небезпека запою полягає в погано контрольованих або практично неконтрольованих діях залежного та найсильнішої інтоксикації організму, що провокує швидке та тяжке ураження внутрішніх органів.

Зворотний дзвінок

  Також формуються гострі розлади психіки: біла лихоманка, параноїдальні стани, можливі спроби суїциду, тяжкі депресії, галюцинації тощо. Обрив запою дозволяє усунути симптоматику та приступити до лікування.

  Виведення із запою в Києві та області

  Оптимальним способом обриву та виведення із запою є госпіталізація пацієнта до стаціонару, де у комфортних та безпечних умовах, з наявністю необхідного обладнання, лікарі можуть провести комплексну детоксикацію організму.

  Процес обриву та виведення із запою вдома у Києві та Київській області передбачає комплексний підхід. Лікар проводить первинну консультацію хворого та його близьких, збирає та вивчає анамнез, виконує комплексне обстеження інструментальними та спеціальними лабораторними методами. Потім починається детоксикація організму, медикаментозна терапія, і навіть лікування наслідків чи супутніх захворювань.

  Виведення із запою з виїздом лікаря додому

  Іноді доставити пацієнта до клініки проблематично чи дуже складно: велика відстань, специфічна поведінка алкоголіка, особисті побажання пацієнта, його близьких чи рідних тощо. У разі обрив запою може виконуватися вдома. Процедура виведення проводиться лише за медичними показаннями (за відсутності протипоказань). Вдома використовується певний урізаний перелік методик зняття алкогольної інтоксикації – це пояснюється обмеженими можливостями лікарів, порівняно зі стаціонарним лікуванням.

  При обриві та знятті запою вдома, пацієнту рекомендується інтенсивне приймання мінеральних-гідрокарбонатних вод (Боржомі, Поляна, Лужанська), настої трав ромашки та м’яти, молочні продукти харчування для нормалізації функції травної системи.

  Під час процедури виведення із запою, як правило, використовуються такі компоненти:

  • Відновлення електролітного балансу – використовуються електроліти та сольові розчини;
  • Відновлення рідини та розведення крові для зниження її в’язкості (гемодилюції) в організмі – збалансовані обсяги коригувальних розчинів;
  • Олужнення плазми – використовуються препарати, що містять Бікарбонату та Гідрокарбонату натрію;
  • Ентеросорбція – використовуються розчини з властивостями «зв’язку», вони виводять та нейтралізують токсичні речовини з кров’яного русла та позаклітинного простору;
  • Зниження токсичного впливу на клітини – різні антиоксиданти, антигіпоксанти та цитопротектори;
  • Корекції вітамінного балансу – при цьому використовуються вітаміни групи В, РР, С, Е;
  • Відновлення функцій печінки – к правило використовуються гепатопротектори та жовчогінні препарати;
  • Поліпшення обмінних процесів та відновлення енергетичного балансу – для цього використовуються метаболічні засоби.

  У яких випадках можна проводити процедуру виведення із запою вдома?

  Процедура обриву та зняття запою передбачає внутрішньовенне введення медикаментів, які здатні спровокувати деякі ускладнення в ослабленому організмі алкоголіка. Тому фахівці обов’язково рекомендують виконувати виведення із запою в стаціонарі, у випадках, коли запій триває понад 7 діб. Також, не рекомендується виконувати обрив запою вдома, пацієнтам із проблемами дихальної та серцево-судинної системи.

  Ще одним обмеженням для виконання обриву запою вдома у Києві є неможливість забезпечення цілодобового спостереження фахівцями за фізіологічним станом пацієнта – це несе певний ризик для здоров’я та життя хворого при знятті запою у разі прояву критичних ситуацій.

  Виведення із запою вдома може проводитися пацієнтам, які перебувають у запої до 7 днів, не мають патологій серцево-судинної та дихальної системи, а також перебувають у стабільному психологічному стані. Зняття запою проводиться лише за згодою пацієнта.

  Виїзд по Києву та області

  Приїзд за адресою протягом 45 хвилин

  Виведення із запою цілодобово

  Наш центр – це команда висококваліфікованих лікарів-наркологів та сучасне обладнання, що дозволяє зняти та вивести із запою пацієнтів будь-якої складності. Чергова бригада, приймальне відділення та стаціонар завжди працюють у режимі 24/7.

  Варто розуміти, що запій – це дуже небезпечний стан, що несе безпосередню загрозу здоров’ю та життю залежного, тому виконувати виводу (зняття) рекомендується якнайшвидше, незалежно від періоду року, дня тижня або часу доби. Наші фахівці працюють у цілодобовому режимі – це дозволяє надати необхідну медичну допомогу зі зняття запою у будь-якому районі Києва та Київської області. Вже через 30-45 хвилин після виклику наші лікарі будуть за адресою хворого у Києві або через 45-60 хвилин лікарі прибудуть за адресою Київської області та виконають оперативне зняття запою.

  Обрив запійних станів ціна – Київ

  Вартість послуг з обриву та виведення пацієнта із запою завжди індивідуальна. Вона залежить від цілого комплексу факторів, що впливають на застосування тих чи інших методів, у тому числі: поточного психічного та фізіологічного стану пацієнта, набору препаратів, що застосовуються, тривалості детоксикації тощо.

  Зверніть увагу! Вивід із запою не здатний повністю вирішити проблему залежності – після обриву необхідне тривале лікування, що включає психологічну роботу з пацієнтом та підшивку від алкоголізму, яка створює потужний психологічний бар’єр, що істотно знижує ймовірність зриву. Для повного позбавлення проблеми, потрібна тривала реабілітація алкозалежних, що передбачає індивідуальні та групові заняття, а також ряд інших процедур, спрямованих на повернення людини до нормального життя без спиртного!

  Виведення із запою

  Почніть Лікування Сьогодні

  Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

  Статті з блогу

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Контакты

   м. Теремки, Новосёлки, ул. Лыбедская, 2
   Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети