Лікування наркоманії

Лікування наркоманії

Навігація за статтею

Наркоманія – це не лише важка медична проблема, а й велике горе для тисяч українських сімей. Тільки за офіційною статистикою в Україні понад півмільйона ін’єкційних наркоманів, які потребують негайної медичної допомоги, без якої залежність погіршиться і може призвести до смерті.

Якщо ваш близький став наркоманом або у вас є підозри у вживанні – негайно зверніться до наркологічної клініки. Фахівці визначать наявність проблеми та запропонують найефективніші шляхи її вирішення – це дозволить повернути вашого близького до нормального життя, де є щастя без наркотиків.

Методи та етапи лікування наркоманії

На жаль, сьогодні не існує єдиного універсального методу лікування наркоманії, який міг би забезпечити швидке, безпечне та повне лікування захворювання. Але, на щастя, існує комплекс методів, що дозволяють дуже ефективно боротися з усіма аспектами прояву залежності.

Професійні наркологи розглядають наркоманію як захворювання, що вражає людину на всіх рівнях: психологічному, соціальному, фізичному. Тому для лікування застосовуються комплексні методи, що забезпечують всебічний вплив на організм.

Основні етапи лікування наркоманії у клініці:

Є першим етапом лікування, спрямованим на виведення з організму залишків наркотичних речовин, а також токсичних продуктів їх розпаду. Може застосовуватися як класична, і ультрашвидка детоксикація від наркотиків (УБОД).

На відміну від класичної детоксикації, УБОД дозволяє провести процедуру з мінімальним дискомфортом для пацієнта: не відчуває нестерпних фізичних болів і болісних психологічних страждань. Як правило, процедура УБОД займає не більше 8 годин, тоді як класичний варіант виведення може тривати кілька діб.

 • Допомога психолога та психотерапевта

Абсолютна більшість наркоманів не усвідомлює згубність своєї залежності. На цьому етапі психологи та психотерапевти проводять тісну роботу з пацієнтом. Ключовим завданням цього етапу є розуміння пацієнтом всієї складності власного захворювання, небезпек та ускладнень, які можуть з’явитися надалі, а також формування стійкої мотивації до подальшого лікування та реабілітації.

Без якісної мотивації, з’являється дуже високий ризик зриву – це може призвести до відновлення вживання з усіма наслідками;

 • Терапевтичне лікування

Проводиться для нормалізації роботи органів та систем людини. Використовуються спеціальні вітамінні комплекси, відновлюється водно-сольовий баланс організму, проводяться масажі, фізичні вправи. За необхідності – застосовуються апаратні методики та препарати для лікування низки супутніх захворювань;

Консультація Нарколога

Лікування наркоманії

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок ні до чого не зобов’язує!

Підшиваються спеціальні препарати, які блокують опіоїдні рецептори – це робить безглуздим вживання чергової дози наркотиків. Після вживання наркоман не відчуває необхідного ефекту, при цьому знижується потяг до чергового вживання;

Реабілітація — це найвідповідальніший і найтриваліший етап усунення наркотичної залежності. Від ефективності реабілітації залежить подальша успішність лікування. Програма передбачає відновлення втрачених трудових навичок, комунікативних зв’язків, а також формування абсолютно нових уявлень пацієнта про себе як про особу, не залежну від вживання будь-яких речовин.

У процесі реабілітації застосовується фармакотерапія, спрямована на відновлення втрачених ресурсів організму. Також проводиться комплексна психологічна робота з пацієнтом та з його близькими – це дозволяє хворому знайти причини розвитку власної проблеми та поринути у реабілітаційне середовище, зрозумівши та прийнявши його принципи.

Особлива увага приділяється ресоціалізації пацієнта, що дозволяє одужаючому прийняти правила здорового суспільства та знайти в ньому власне місце, де колишній наркоман не почуватиметься пригніченим.

Лікування наркозалежних – що потрібно знати родичам

Дізнавшись про залежність свого близького, не варто втрачати надію – сучасна наркологія здатна лікувати наркоманію на всіх етапах її розвитку. Близьке оточення залежного має дотримуватися певних правил:

 • Не втрачайте контакт із наркоманом – не варто відштовхувати хворого від себе, віддаючи його на поталу проблемі;
 • Не дозволяйте маніпулювати собою – залежні йдуть на будь-яку хитрість задля досягнення своїх цілей;
 • Не виявляйте агресивних дій щодо залежного – це лише зашкодить подальшому одужанню;
 • Забезпечуйте всебічну психологічну підтримку – він повинен знати та відчувати, що потрібний близьким людям.

Центр лікування наркозалежних у Києві Rehab

Центр психологічної допомоги Rehab – це вузькопрофільний медичний заклад, який забезпечує ефективну діагностику, лікування та реабілітацію наркоманії на всіх стадіях її розвитку.

У клініці працюють висококваліфіковані профільні фахівці, які використовують актуальні методики лікування залежності, є сучасне обладнання від провідних світових виробників. Пацієнтам надаються комфортні палати з усіма необхідними умовами для стаціонарного перебування — у середовищі вони зможуть сконцентруватися на власному одужанні.

Вартість лікування наркоманії – ціна

Вартість лікування наркоманії формується індивідуально, виходячи з низки об’єктивних факторів, у тому числі: індивідуальних фізіологічних та психологічних особливостей пацієнта, переліку методів лікування, що застосовуються, тривалості та інтенсивності курсу реабілітації, використовуваних медичних препаратів тощо.

Близька людина потрапила в складну життєву ситуацію, була запідозрена в прийомі заборонених речовин, і ви хочете дізнатися більше про курс лікування в спеціалізованій клініці? Зверніться до центру психологічної допомоги Rehab та отримайте кваліфіковану допомогу від профільних фахівців!

Зворотний дзвінок

  Лікування наркоманії

  Почніть Лікування Сьогодні

  Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

  Статті з блогу

  Підписуйтесь на нас

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Контакты

   м. Теремки, Новосёлки, ул. Лыбедская, 2
   Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети