Види наркотиків

Види наркотиків

Навігація за статтею

Розмаїття та доступність наркотичних засобів зробило наркоманію національною проблемою України, від якої страждають сотні тисяч людей. Сьогодні наркоманія поширена на всі верстви населення, незалежно від соціального статусу, рівня освіти та розміру доходів сім’ї. Наркотики можуть відрізнятися за походженням і їх поділяють на три основні категорії: синтетичні, напівсинтетичні та рослинні, типу впливу на людину та хімічну формулу.

Розглянемо основні типи та види наркотичних засобів, що мають найбільшу популярність серед наркозалежних.

Наркотичні речовини опіатного типу

До цього типу відноситься широкий спектр наркотиків штучного та рослинного походження: героїн, метадон, дезоморфін, макова соломка. Вони виробляються з опійного маку, надають заспокійливий і снодійний ефект (залежно від дози, що приймається). Після вживання наркоман відчуває умиротворення та ейфорію, а вже після 1-3 прийомів розвивається стійка залежність організму. Особливу небезпеку становлять синтетичні різновиди опіатів, що викликають миттєве звикання.

Результатом вживання таких наркотиків стає низка фізіологічних та психологічних патологій: зниження інтелектуального рівня людини (розумова деградація), ураження печінки, імпотенція, руйнування структури зубів, ослаблення імунітету, проблеми з судинами та венами, а також є висока ймовірність передозування, що призводить до смерті людини.

Консультація Нарколога

Види наркотиків

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок ні до чого не зобов’язує!

Метадон – найвідоміший і найпоширеніший наркотик в Україні, що належить до аналгетиків опіатної групи. Є синтетичним і має широке поширення в лікуванні наркозалежних (Проводиться метадонова замісна терапія), дозволяє наркоману перейти з героїну на метадон і надалі позбутися залежності. Може випускатися у трьох різних формах: суспензії, таблетки та розчин для ін’єкції.

Основний удар метадону припадає на центральну нервову систему, серцевий м’яз та судини, наркотичний ефект після прийому може спостерігатися протягом трьох наступних діб. При передозуванні є високий ризик летального результату.

Героїн – традиційний наркотик опіатного ряду. Він забезпечує яскраво виражений ефект у вигляді наслідків: наркоман потребує все більш регулярного прийому героїну, так як у певний момент він не може відчути необхідний ефект, а прийом продовжується для затримки абстинентного синдрому, який проявляється вже через 2-3 години після вживання чергової дози.

Зворотний дзвінок

  Наркотичні речовини психотропного типу

  Дані наркотики мають психотропні властивості, що дозволяють наркоману «розширювати рамки своєї свідомості». Багато залежних мають хибне уявлення про те, що вживання даного типу наркотиків не викликає залежності і є нешкідливим, але це не правда. При вживанні наркотичних речовин цього типу чітко простежується активна деградація особистості, аж до розвитку шизофренії.

  Психотропними наркотиками є: Амфетамін, ЛСД, МДМА, ДОБ.

  Амфетамін (фен) – це один із найпоширеніших наркотичних засобів психотропного типу, що впливає на ЦНС. Після прийому у наркомана покращується настрій та активізуються психічні функції: почуття благополуччя, підвищена концентрація уваги та мислення.

  При тривалому вживанні, підвищується ймовірність розвитку: психозу, звукових та зорових галюцинацій, маячні розлади, ажитація, катонітичні прояви, мікрогалюцинаторний синдром, маніакальні стани, а також низка інших симптомів руйнування особистості та погіршення фізичного здоров’я.

  Солі – це дуже небезпечні синтетичні наркотики у вигляді дрібноструктурного порошку, вироблені з урахуванням катіонів. Вплив на організм проявляється у вигляді: легкості, почуття могутності, підвищених силових можливостей.

  При вживанні солей у людини можуть виявлятися такі симптоми психотропного типу: галюцинації, агресивна поведінка, сплутаність свідомості, мовні дефекти, безсоння, параноя, ажитація, а також ряд фізіологічних проявів у вигляді: тахікардії, підвищеного тиску, розфокусування зору, міоклонії тощо.

  ЛСД – належить до синтетичного типу наркотичних засобів на основі лізергінової кислоти, що міститься в ріжку (паразитний отруйній грибок злакових культур), може виготовлятися у вигляді порошку або рідини.

  ДОБ – має подібний механізм впливу організм людини з ЛСД, але надає більш важчий вплив.

  До психотропних наркотиків можна віднести широкий спектр летких речовин, що входять до складу традиційної побутової хімії та побутових продуктів: клеї, лаки для волосся, бензин, барвники та інші доступні для побуту товари. При цьому для отримання необхідного результату наркоману необхідно вжити більшу кількість випаровувань.

  Високою популярністю леткі речовини користуються у залежних, які не мають коштів на придбання більш дорогих наркотиків, тоді як продукти повсякденного використання є досить доступним рішенням.

  Травка (марихуана)

  Куріння трави – це найпоширеніший вид наркоманії в Україні. Багато наркозалежних вважають, що марихуана не завдає шкоди здоров’ю людини, але це не так. Регулярне вживання веде до деструктивної сексуальної функції (знижується статева активність та уповільнюється швидкість руху сперматозоїдів), погіршення психоемоційного стану людини (відбувається деградація особистості), знижується мозкова активність, а також погіршується фізіологічне здоров’я.

  Основною ознакою куріння трави є неадекватна психологічна реакція на події, незрозумілі емоції людини, відзначається розлади особистості, виникає відчуття паніки, переслідування, смерті, а також ряд інших симптомів психологічного характеру.

  Крім найпоширеніших опіатних та психотропних наркотиків, наркомани також вживають: кокаїн, канабіоїди, синтетичні курильні суміші (спайси, мікси) тощо.

  Види наркотиків

  Почніть Лікування Сьогодні

  Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

  Статті з блогу

  Підписуйтесь на нас

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Контакты

   м. Теремки, Новосёлки, ул. Лыбедская, 2
   Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети