Амфетамін - імітація щасливого життя

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Амфетамін – імітація щасливого життя
Навігація за статтею

Амфетамін – наркотик стимулюючого типу, один із найпоширеніших наркотиків у світі, який здобув високу популярність в останні 30 років. Його використовують люди, бажаючий швидко відірватися від реальності, отримати відчуття ейфорії та позитивні емоції. Після прийому, людина практично перестає відчувати втому і фактично уникає реальності, тому її часто використовують представники клубного життя та творчих професій.

Виготовляється з ліків на основі ефедрину, тому потужний стимулюючий ефект організм отримує тільки в перші рази після прийому, потім ефект, що отримується, знижується, тому для досягнення бажаних відчуттів наркоман весь час повинен збільшувати дозу, що нерідко призводить до передозувань, з усіма наслідками, навіть аж до летального результату. Амфетамінова залежність розвивається вже з першого вживання – лікування необхідно розпочинати якомога раніше.

Причини вживання амфетаміну

Більшості здорових людей важко зрозуміти, які причини підштовхують наркомана до початку вживання амфетаміну, адже наркоманія є однією з найскладніших проблем суспільства та інформація про наслідки вживання, а також складність лікування є загальнодоступною. На жаль, у суспільстві наркоманів прийнято вважати вживання наркотиків не захворюванням, здатним викликати смертельний результат, а звичкою, якої при бажанні можна позбутися.

Головною причиною, що спонукає людей вживати амфетамін, є доступність синтетичних наркотиків. Будь-який підліток або навіть дитина, що має смартфон з доступом в інтернет, може легко замовити дозу. Як правило, вживання відбувається в компанії людей, що схвалюють, не замислюються про шкоду і складність лікування. До інших важливих причин вживання амфетаміну відносять:

 • Бажання забути та втекти від проблем у реальному житті;
 • Прагнення здатися дорослим, незалежним від батьків та старших родичів;
 • Наслідування одноліткам, бажання здатися своїм, влитися у нову компанію;
 • Внутрішні психологічні переживання, емоційні труднощі;
 • Цікавість, бажання спробувати щось нове, відчути нові відчуття;
 • Погані взаємини з батьками, відсутність кохання та взаєморозуміння.
Причини вживання амфетаміну можуть бути дуже різноманітними – від амфетамінової залежності не застрахований ніхто незалежно від статі, віку та соціального статусу.

Симптоми та ознаки вживання фену

Після вживання амфетаміну проявляється ряд ознак та симптомів, завдяки яким можна з великою часткою достовірності визначити, чи вживає людина наркотики. Психічне та фізичний стан хворого зазнає різких змін, на жаль, деякі з них можуть мати характер незворотних вже після першого вживання. У ряді випадків навіть оперативне лікування не може повністю усунути наслідки.

Вираженими ознаками та симптомами амфетамінової залежності є:

 • Зміна розміру зіниць – можуть бути дуже широкими чи дуже вузькими;
 • Швидка втрата ваги – лише за місяць амфетаміновий наркоман здатний втратити до 10-15 кг ваги. Найчастіше втрата ваги менш виражена і становить 5-7 кг;
 • Різка зміна поведінки – залежний може різко змінити коло спілкування, стає потайливим для близьких людей, втрачає інтерес до минулих захоплень;
 • Виразки на шкірі є найяскравішим симптомом залежності. Виразки виникають через особливості дії амфетаміну. Вони проявляються у вигляді великих виразкових вогнищ, максимальний удар припадає на слизові оболонки ротової порожнини та носа з переходом на шкіру обличчя та шиї;
 •  Некрози – з’являються під час введення наркотику внутрішньовенно, у занедбаних випадках переростають у гангрену;
 • Амфетаміновий психоз – супроводжується маревним мисленням, параноями, гіперсексуальністю, галюцинаціями різного типу: слуховими, зоровими, тактильними.

Зворотний дзвінок

  Залежно від індивідуальних психічних та фізичних особливостей організму хворого симптоми можуть відрізнятися. Але наявність однієї з перелічених вище ознак – це привід звернутися до нарколога за консультацією, а при підтвердженні діагнозу, необхідно надати оперативну допомогу наркозалежному.

  Дії: ефект від амфетаміну

  Амфетамін відноситься до стимулюючих наркотичних засобів, що надають комплексний вплив на органи та системи організму. Практично відразу після вживання під дією амфетаміну відбувається ряд фізичних реакцій. Активізується робота всіх отелів головного мозку – це призводить до уявного ефекту ейфорії та покращення настрою. Залежний стає дуже активним, з’являється здатність витримувати надзвичайні фізичні навантаження, не втомлюючись.

  Важливою особливістю дії амфетаміну є відсутність голоду. Залежний може не їсти кілька діб, а також перебувати без сну – це дуже виснажує ресурси організму і призводить до тяжких, а іноді катастрофічних наслідків. Оперативне зняття ломки та подальше лікування є найважливішим фактором, що дозволяє мінімізувати негативні наслідки від дії наркотику.

  Як амфетамін впливає на організм людини

  Залежність від амфетаміну розвивається вже після перших вживань – це пояснюється особливостями впливу наркотику на організм людини, який впливає на всі основні органи та системи. Тому лікування від наркотиків необхідно розпочинати якомога раніше.

  Вплив амфетаміну на організм:

  • З боку ЦНС – активізація імпульсів, підвищення працездатності та покращення концентрації уваги. Залежний відчуває радість, виникає відчуття загального блаженства;
  • З боку шлунково-кишкового тракту – можлива поява нудоти, печії, блювання та діареї. Спостерігається втрата апетиту, може припиняти виділення шлункового соку;
  • З боку ССС – тахікардія, біль у серцевому м’язі, аритмія. Особливо небезпечно для людей із захворюваннями серцево-судинної системи;
  • З боку ендокринної системи – проявляється болями у ділянці молочних залоз. Спостерігається відносно рідко.

  Основні негативні ефекти залежності виявляються на другу добу після вживання амфетаміну. Оперативна детоксикація організму від наркотиків, може суттєво полегшити негативні прояви.

  Наслідки залежності та передозування фена

  Найпоширенішим наслідком вживання амфетаміну є психічна та фізична пристрасть до наркотику, якого практично неможливо позбутися самостійно – потрібне професійне лікування.

  До інших наслідків амфетамінової залежності відносять:

  • Хронічна втома – з’являється повна апатія до дій, є почуття постійної втоми;
  • Амфетамінова ломка (абстиненція) – супроводжується сильним жаром, нудотою, блюванням, підвищеним тиском та пульсом, судомами, епілепсією, безсонням, порушеннями серцевого ритму/дихання;
  • Летальний результат – поширений наслідок при передозуванні, а також відсутнє своєчасне і правильному лікуванні.

  Крім вищенаведених наслідків, залежність викликає ряд неврологічних проблем і захворювань, які складно усунути при лікуванні і в період тривалої реабілітації.

  Лікування залежності від амфетаміну

  Лікування залежності від амфетаміну – це складна та тривала процедура, що передбачає проходження кількох ключових етапів: від первинного прийому та детоксикації, до медикаментозного лікування, психологічної роботи, кодуванням та наступною реабілітацією наркомана.

  Професійне лікування амфетамінової залежності завжди є комплексним і вимагає від хворого усвідомлення всієї згубності своєї залежності, а також стійкої мотивації до єфективного лікування.

  З огляду на досить високий показник рецидивів, а також відсутність ліків, що знижують потяг до наркотику, прогноз лікування відносно несприятливий. Але при використанні в основі лікування залежності від амфетаміну психологічної підтримки, показник рецидивів вдається суттєво знизити, повертаючи до нормального життя людей, що оступилися.

  Лікування залежності потрібно проводити лише із залученням професійних наркологів, самостійно лікування неефективне!

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі