Ін'єкційні наркотики

Поділіться записом з іншими
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
Внутрішньовенні наркотики
У всьому світі, за даними ВООЗ, на 2018 рік близько 16 мільйонів людей вживають наркотики ін’єкційно. Усі ін’єкційні наркотики діляться:
  • Опіати та їх синтетичні аналоги – героїн, морфін, кодеїн, метадон, фентаніл та інше. Викликають виражену фізичну та психічну залежність, надають аналгетичний ефект. Належать за іншою класифікацією до «важких» наркотиків.
  • Психостимулятори – кокаїн, ефедрин, амфетамін та метамфетамін, екстазі. Основною дією є збуджуючу дію на центральну нервову систему.
  • Седативні снодійні препарати – транквілізатори барбітурового ряду, бензодіазепіни. Ліки, що застосовуються в медицині для усунення безсоння та нормалізації циклів сну.
  • Психодислептичні речовини – LSD, мескалін та інші.
  • Речовини, що змінюють мислення, сприйняття та емоційне забарвлення навколишнього світу.
  • Антидепресанти.
  • В окрему групу прийнято виділяти також нові синтетичні речовини. Це спайси, різні суміші та солі.
Особливістю ін’єкційного вживання є не лише безпосередня шкода від речовини, що приймається, але й шкода, отримана в результаті використання голки при введенні її в організм наркозалежного.
Навігація за статтею

Небезпека вживання

Ін’єкційні наркотики вважаються найнебезпечнішою групою. Це пов’язано з кількома факторами:

  • В результаті введення наркотику за допомогою шприца, його концентрація в крові дуже швидко стає максимальною, як наслідок – при недбалому розрахунку або використанні нової речовини легко відбувається передозування.
  • Різні побічні речовини та домішки, що додаються для досягнення кращого ефекту або поліпшення розчинення наркотику. Або коли використовують таблетовані препарати для введення у вену, які для цього не призначені. При цьому в кров потрапляють різні наповнювачі, які мають патологічну дію на організм.
  • Використання нестерильних шприців або голок спричиняють бактеріальну інфекцію. Зі струмом крові інфекція розноситься по всьому організму. Залежно від того, де вона посяде, буде запалення. Якщо інфекція стане генералізованою, то сепсис – зараження крові.

Одні з найстрашніших захворювань при споживанні ін’єкційних наркотиків – зараження віч гепатит, основним джерелом передачі яких служить нестерильна голка. У деяких країнах східної Європи та Азії, за даними ВООЗ, до 80% усіх інфікованих ВІЛ – це споживачі ін’єкційних наркотиків.

При використанні ін’єкційних методів введення наркотику профілактика інфекційних ускладнень полягає у використанні одноразового обладнання, дотримання правил антисептики та асептики (миття рук, використання стерильних тампонів для обробки місця уколу та інше).

Пошкодження від голки

Крім системних ускладнень є ще й місцеві, вони трапляються у місці введення голки при вживанні ін’єкційних наркотиків:

  • Осифікуючий міозит, або лікоть наркомана – коли м’язи та сухожилля в місці введення через багаторазові або невмілі спроби уколу заміщуються сполучною тканиною.
  • Тромбофлебіт. Це запалення стінки вени у відповідь потрапляння інфекції. При цьому у просвіті судини утворюється тромб, відрив якого також дуже небезпечний.
  • Гематома. Виникає при значному пошкодженні судини. Часто ускладнюється інфікуванням.
  • Запалення у місці введення. Абсцеси та флегмони м’яких тканин розвиваються при попаданні та розмноженні бактерій.

Становище посилюється зниженим імунітетом у наркозалежної людини, що сприяє розвитку тяжких ускладнень при вживанні наркотиків через голку.

Профілактика та лікування

Наркоманія – соціальна хвороба. Щоб людина вступила на шлях залежності, потрібен збіг певних факторів (психічних, фізичних, соціальних). Сукупність цих чинників залежить від рівня розвитку суспільства, особливостей його традицій та культури.

Крім того, величезну роль у профілактиці залежності відіграє сім’я. Це особливо помітно у підлітковому віці. Формування особистості у фізичному та психологічному плані та переоцінка цінностей при достатній самостійності та сміливості, а також банальна цікавість – все це веде до пошуку нових відчуттів, які можуть розвинутись у згубну звичку. Теплі, довірчі стосунки у сім’ї та відчуття значущості як особистості – це найважливіший інструмент профілактики підліткової наркоманії.

Але якщо ви помітили небезпечні ознаки залежності у близької людини. Куди тікати і до кого звернутися? Насамперед, не потрібно впадати в паніку. Основним у прогнозі одужання, крім згоди наркозалежної людини на лікування, є вибір клініки.

Кваліфікована наркологічна допомога складається із кількох етапів. Кожен етап лікування наркоманів має свої особливості та повинен проходити під суворим наглядом лікаря.

В нашій клініці допомога наркозалежним проводиться із застосуванням найсучасніших методів лікування (детоксикація методом УШОД, плазмаферез, фізіотерапія та електросон, програми психокорекції).

Зворотний дзвінок

    Гордість клініки – у розробці індивідуальної схеми та унікальної програми реабілітації наркоманів, після проходження якої ризик рецидиву мінімальний.

    Незважаючи на безліч заходів, що вживаються для запобігання наркоманії, це питання залишається актуальним. Тим не менш, сучасна медицина має у своєму розпорядженні всі методи для повернення наркозалежного до повноцінного життя.

    Автор </br> Давидов Іван Євгенович
    Автор
    Давидов Іван Євгенович

    Лікар психіатр, психотерапевт, нарколог

    Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
    Facebook
    Telegram
    WhatsApp
    Twitter

    Контакты

    Консультация 24/7

      Подписывайтесь на наши соц сети

      Мы на расстоянии телефонного звонка

      Консультация 24/7

      Напишите нам в мессенджер
      Подписывайтесь на наши соц сети

      Контакти

      Консультація 24/7

        Підписуйтесь на наші соціальні мережі