Ознаки наркоманії

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Ознаки наркоманії
Навігація за статтею

Помітити, що близька людина почала вживати наркотики буває досить складно, особливо якщо це почалося нещодавно або трапилося вперше. Але є кілька характерних симптомів, які допомагають визначити наркомана.

Ознаки наркоманії поділяються на загальні, характерні всім наркозалежних, і специфічні симптоми щодо різноманітних видів наркотиків.

Дуже важливо не впадати відразу в паніку, якщо ви помітили ознаки наркоманії у близької вам людини і не робити поспішних висновків.

Необхідно уважно спостерігати і запастися якомога більшою кількістю інформації про те, як розпізнати вживання наркотиків, про речовину, що приймається, причини наркоманії, коло людей, в якому обертається ваша близька людина, місці, де він примудрився отримати наркотик і найголовніше – знайти тих, хто кого можна отримати консультацію, відповіді на запитання, допомогу.

Зміни у поведінці наркозалежного. На що звертаємо увагу?

Як поводяться наркомани:

 • Це невмотивовані та безпричинні перепади настрою, зміна поведінки на роботі чи навчанні. Часті прогули, різке зниження успішності чи постійна втома на роботі. При цьому сонливість вдень та активність до вечора.
 • Прогресуюча байдужість до оточуючого. Різке уникнення контакту з близькими людьми, часті відлучки без причини з дому, стан як після вживання алкоголю, але без запаху етанолу, поява неохайності у зовнішньому вигляді.
 • Зникнення інтересу до колишніх захоплень, раптові перепади настрою, спалахи невмотивованої агресії.
 • Проблеми при зосередженні, зниження пам’яті. Неадекватна реакція на критику.
 • Порушення режиму сну та неспання.
 • Асоціальна поведінка – зникнення речей та цінностей з дому, приховування грошей, присутність медичної атрибутики у вигляді шприців, таблеток та іншого. Поява нових сумнівних знайомих.

Зовнішні ознаки – як розпізнати, що людина наркоман

Зовнішній вигляд наркомана можна охарактеризувати кількома словами.
 • блідість і сухість шкіри з численними синцями і ранками, які довго гояться;
 • безпричинне схуднення;
 • різке звуження або розширення зіниць;
 • почервоніння або помутніння склер;
 • частий хронічний кашель;
 • уповільнена односкладова мова із поганою координацією рухів.

Найчастіше люди, які страждають наркоманією перестають стежити за своїм зовнішнім виглядом. Виглядають неохайно, недбало одягнені, перестають дотримуватися елементарних правил гігієни. Нерідко люди із залежністю виглядають старшими за свої роки.

Однозначний симптом вживання наркотиків – сліди ін’єкцій на тілі.

Зворотний дзвінок

  Ознаки при вживанні різних видів наркотиків

  Ознаки куріння конопель

  Препарати конопель об’єднані однією загальною назвою «каннабіноїди». Це марихуана, ганжа, анаша, гашиш, чарас, кіф та інші.

  Ознаки та симптоми вживання препаратів конопель у поведінці: досить короткий період ейфорії відразу після вживання. Постійне облизування губ, безпричинний сміх, і нестримність у розмові. Сильний голод або спрага. Якщо доза була невелика, то після ейфорії настає почуття розслабленості, загострення сприйняття кольору. Якщо доза була значною, то ейфорію змінює або різка апатія та млявість, або, навпаки, напади буйства з галюцинаціями та вираженими страхами. Втрачається логічне мислення, послаблюється пам’ять.

  Зовнішні ознаки та симптоми вживання: специфічний запах диму від одягу, частішає пульс, підвищується артеріальний тиск, розширення зіниць, блиск в очах. Звертає увагу сухість слизових, світлобоязнь.

  Вживання речовин: збуджуючі ЦНС або стимулятори

  До цієї групи належать кокаїн, метамфетамін, амфетамін, катинон.

  Симптоми наркоманії у поведінці при вживанні психостимуляторів характеризуються вираженим збудженням, підвищеною активністю та витривалістю залежного. Відчуття всемогутності та тимчасове підвищення розумової активності з відсутністю втоми на тлі безсоння та зниження апетиту. Постійна потреба у русі та наявність емоційного підйому, підвищена балакучість, виражена сексуальна активність, поява галюцинацій.

  Які ознаки наркоманії визначаються зовні: почастішання серцебиття, підвищення артеріального тиску, почастішання дихання, помірна гіперемія шкіри. Зрідка спостерігається тремтіння в кінцівках. Так само характерним буде розширення зіниць і, як наслідок, світлобоязнь..

  Ознаки вживання опіоїдної групи наркотиків

  Цей розділ наркотиків об’єднав морфін, опіум, кодеїн, героїн, фентаніл та їх синтетичні аналоги (метадон).

  У поведінці ознаками наркоманії є: спочатку добродушна ейфорія з розв’язністю та поступливістю, яка змінюється млявістю, сонливістю, значною апатією та втратою інтересу до навколишнього. Супроводжується скнарістю мови, обмеженістю мислення та логіки.

  Зовнішні симптоми та ознаки розвитку наркоманії: виражене звуження зіниць, почервоніння та сухість склер, блідість та сухість шкіри із свербінням, що супроводжується поверхневим уповільненим диханням, помірним зниженням температури тіла з урідженням пульсу. Пригнічення всіх рефлексів (у тому числі кашльового, блювотного та дихального). Всі ці ознаки проходять на фоні потужної знеболювальної дії.

  Поведінка при вживанні галюциногенів

  Під такою назвою об’єднали фенциклідин, кетамін, ЛСД та мескалін. Ці препарати при попаданні в організм викликають зміну свідомості та галюцинації. Вони трансформують характер настрою, думки та сприйняття.

  Ознаки вживання наркотиків цієї групи: яскраві зорові та слухові галюцинації, які можна помацати, понюхати і побачити на тлі відчуття або безмірного щастя, або паніки і страху. Симптоми також включають порушення зору, слуху, втрата пам’яті та роздвоєння особистості, втрата орієнтації у просторі та часі, запаморочення.

  При огляді звертаємо увагу на підвищення артеріального тиску та пульсу, сухість шкіри, нудоту та блювання, розширення зіниць.

  Ознаки вживання седативних та снодійних речовин

  Речовини, що входять до групи: барбітурати – фенобарбітал, тіопентал, а також хлоралгідрат і бензодіазепін.

  Ознаки наркоманії в людини у поведінці: у залежного утруднена і скупа мова, сонливість і млявість із порушенням координації та рівноваги. Визначається симптом в’язкості мислення, пригніченість та нерішучість у вчинках, гальмування всіх рефлексів та реакцій. Нездатність зосередитися та сплутаність свідомості.

  Зовнішні характерні ознаки наркоманії: блукаючий, неспроможний сфокусуватися погляд. При вживанні цих речовин знижуються артеріальний тиск та частота пульсу; реєструються більш поверхневе та рідкісне дихання, деяке зниження температури тіла, блідість шкіри, слабкість у м’язах та сухість у роті.

  Коли варто звернутися по допомогу?

  Наша клініка організує комплексне лікування наркоманії із застосуванням основних етапів терапії:

  • Фармакологічний етап – це детокс від наркотиків (дезінтоксикаційна терапія) полягає в усуненні фізичної залежності та наслідків вживання психоактивних речовин. У випадках, коли прийом наркотиків став систематичним і неконтрольованим, призначається процедура зняття «ломки» для полегшення непереносимого стану.
  • Психотерапія. Допомога при лікуванні психічної залежності, закріплення результату та лікування наркоманії шляхом усвідомлення важливості проблеми та психокорекція. На цьому етапі проходить підшивка від наркотиків.
  • Реабілітація. Найскладніший етап лікування наркоманії. Підбирається індивідуально та спрямована на пошуки нових мотивацій та адекватне реагування на зміни у житті.

  Найчастіше, людина, яка потрапила у залежність від наркотику приховує це. Наркозалежний намагається до останнього приховати ознаки згубної звички, уникає спілкування. Найімовірніше, сам наркоман не визнає своєї хвороби.

  Якщо ви помітили у близької людини ознаки наркоманії, які описані вище, необхідно якнайшвидше звернутися до кваліфікованого фахівця. Лікування наркозалежних починається лише після консультації нарколога, підтвердження факту вживання наркотику, його виду (у разі потреби проводиться тест на наркотики).

  Самолікування давало результати у поодиноких випадках. При грамотній детоксикації від наркотиків та комплексної реабілітації ризик рецидиву зводиться до мінімуму.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі