Примусове лікування наркоманії

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Примусове лікування наркоманії
Навігація за статтею
Наркоманія, як хвороба, небезпечна не тільки тим, що поступово руйнує організм і наражає на небезпеку зараження різними інфекціями (гепатит В, С і СНІД), але також зачіпає морально-етичні сторони особистості, призводячи до її деградації. Людина до певного моменту відмовляється визнавати залежність, у своїй відмовляється від медичної допомоги. Саме тому іноді доводиться вдаватися до вимушеного рішення примусового лікування наркоманії.

Що таке примусовим лікуванням наркоманії

Без згоди пацієнта на примусове лікування може надіслати лише рішення суду. Госпіталізація без згоди наркомана та без направлення суду вважається незаконною.

Одне з найважливіших правил лікування хворих на наркоманію є його прагнення до одужання. При примусовому лікуванні стабільно пройде лише етап детоксикації від наркотиків і часткове усунення фізичної залежності, але без позитивного бажання пацієнта програма психотерапії та реабілітації не ефективна і будуть рецидиви.

Саме тому такий важливий метод інтервенції. Це процедура, яка спрямована на опрацювання та усвідомлення пацієнтом своєї хвороби, тому що найчастіше наркозалежні люди твердо впевнені, що вони контролюють наркотик, а не навпаки.

Метод інтервенції або як переконати наркомана на лікування

Як почати лікування від наркотиків? Наркотична залежність призводить до стану, в якому людина не здатна здорово оцінити ситуацію, вона дає уявне відчуття контролю. Саме для таких випадків розроблено інтервенцію. Це метод психологічного втручання у особистий простір наркозалежного.

У перекладі це слово означає «вторгнення». Це, по суті, пояснення, що саме вживання наркотику вже проблема. Що шлях наркоманії завжди шлях до смерті. Така бесіда має проводитися лише досвідченим лікарем наркологом. При цьому у програмі реалізації цього методу лікування завжди бере участь не тільки лікар і пацієнт, але й ті, кому не байдуже здоров’я людини. При інтервенції застосовуються спеціальні психологічні прийоми, щоб наркозалежний подивився на себе з боку своєї сім’ї, своїх близьких та суспільства.

Метод показує, що сім’я, лікар та пацієнт на одному боці та головне для всіх присутніх – здоров’я близької людини. Одночасно потрібно добитися у наркозалежного усвідомлення свого діагнозу та добровільної згоди на проходження курсу лікування від наркотиків та бажання одужати. У сучасній психології та психіатрії метод інтервенції грає основну роль у лікуванні всіх видів залежності.

Зворотний дзвінок

  Чи ефективний спосіб примусового лікування?

  Примусове лікування наркоманії можливе, якщо людина порушила закон або його позбавили дієздатності. Воно проходить за рішенням суду та суворо регламентоване. Багатьох цікавить питання, як здати наркомана на лікування. Але коли людину направляють до лікарні насильно, то залежна відчуватиме лише злість і несправедливість. Щоб виконувати рішення суду, він буде змушений пройти курс лікування наркоманії і, можливо, навіть змириться.

  Але вийшовши з клініки, ніщо не завадить йому повернутися до згубної звички. Від наркоманії не позбавишся лише зняттям ломки та дезінтоксикацією. Вимушуючи людину йти шляхом одужання насильно, не сподівайтеся на швидке повернення людини до здорового життя. Ефективне лікування наркоманії можливе при хорошій мотивації та самостійно прийнятому рішенні про лікування, яку дає метод інтервенції.

  Примусове лікування наркоманії в Україні

  Насильно людину здоровою зробити не вийде, а примусове лікування не дає очікуваних результатів. Найчастіше повернення до наркотиків приходить у перший місяць після виписки зі стаціонару, якщо лікування було нав’язаним.

  Сучасна статистика в Україні показує, що більш ніж у 90% наркозалежних після проходження примусового лікування спостерігається рецидив.

  Інтервенція як метод переконання пацієнта добровільної згоди на проходження курсу терапії залишається одним із найдієвіших та найефективніших у всьому світі.

  Тільки із взаємною співпрацею можливий грамотніший та комфортніший вибір програми, побудова адекватного діалогу з пацієнтом, довірчі стосунки з лікарем.

  Докладне пояснення програми, кожного вжитого кроку лікування, чи це стадія детоксикації із застосуванням УШОД або фаза реабілітації наркозалежних у стаціонарі — завжди важливо і потрібно, щоб пацієнт був в курсі і робив все, що від нього залежить для повернення до повноцінного здорового життя.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі