Що таке метадон

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Що таке метадон
Навігація за статтею

Метадон – це синтетичний препарат із групи опіоїдів. Застосовується в медицині для знеболювання та лікування різних видів «важкої» залежності.

Вперше синтезований у 1937 році як болезаспокійливий засіб.

У всьому світі включений до програм і широко застосовується у пацієнтів з героїновою залежністю як препарат заміщення. Менш широко застосовується для усунення болю середньої та малої інтенсивності.

Здатний викликати як фізичну, так і психічну залежність при неправильному дозуванні.

Дія метадону на людину

При правильному призначенні добре знеболює і має легкий снодійний ефект. Для людей, які вперше спробували метадон ефект подібний до морфіну. При прийомі пігулок ефект розвивається протягом години після прийому. Триватиме вплив препарату в окремих випадках до 72 годин.

Викликає ейфорію та почуття задоволення, відчуття психологічного комфорту, так званої благодушності, райдужних перспектив. Саме цих відчуттів і вимагають наркомани.

У високих дозах викликає сильний снодійний ефект із пригніченням дихання, гальмує всі види рефлексів. Знижує частоту серцевих скорочень. Діючи на гладку мускулатуру викликає їх спазм (бронхоспазм, спазм жовчовивідних та сечовивідних шляхів, кишечника-звідси запори та інше). Викликає нудоту, підвищену пітливість, блювання.

Наслідки вживання

При систематичному та регулярному застосуванні понад 20 днів виникає залежність. До позитивних ефектів варто віднести низьку і повільну толерантність (звикання), порівняно з морфіном. Негативна дія — лікування наркоманії при вживанні метадону довше і складніше інших опіоїдних залежностей.

Оскільки ефект ейфорії від метадону менший, ніж від морфіну, наркомани часто збільшують дозу, що призводить до передозування.

До того ж метадон здатний довго циркулювати в організмі, цей ефект називають кумуляцією. Це враховують при призначенні метадону як ліки, але при прийнятті його як наркотику ніхто не контролює дозу, що також закінчується передозуванням.

Метадон не знімає емоційне бажання випробувати кайф, але правильно підібрана доза метадону усуває непереборний фізичний потяг до вживання опіатів.

Передозування та метадонова ломка

Ознаки передозування:
 • Нудота та блювання;
 • Відсутність реакції на зовнішні подразники;
 • Виражена сонливість та загальмованість аж до втрати свідомості та коми;
 • Блідість та похолодання шкіри;
 • Пітливість;
 • М’язові судоми;
 • Зниження артеріального тиску та пульсу;
 • Пригнічення дихання до його зупинки.

Передозування трапляється при перевищенні дози, першому прийомі, прийомі декількох груп препаратів, або при вживанні метадону поганої якості.

За статистикою метадонова ломка протікає важче й у рази довше, ніж абстинентний синдром після відміни героїну. Як розповідають наркозалежні, для того, щоб її усунути, доводиться збільшувати дозу героїну вдвічі, ніж до вживання метадону.

Зворотний дзвінок

  Перша допомога при передозуванні

  Негайно викликати «швидку допомогу» та не залишати пацієнта одного. Засікти час появи перших симптомів. Спробувати, наскільки це можливо, дізнатися дозу та назву прийнятої речовини. Покласти постраждалого на рівну горизонтальну поверхню на спину з поверненою головою. Стежити за наявністю свідомості, дихання та пульсу. Звільнити дихальні шляхи, якщо це необхідно, для полегшення дихання. Не намагатись займатися лікуванням самостійно!

  Лікування

  Лікування від метадонової залежності має бути як і при лікуванні будь-якої наркоманії комплексним. Воно включає медикаментозну терапію і психологічне лікування, в тому числі, кодування від наркотиків з наступною реабілітацією, роль якої у багатьох випадках є вирішальною.

  Найкраще у питанні лікування довіритися професіоналам. Навіть незважаючи на великий досвід лікування наркотичної залежності, не існує однієї чітко працюючої програми позбавлення від цього захворювання. Підхід є суто індивідуальним і залежить від багатьох факторів. Першим кроком до лікування служить добровільна та усвідомлена згода пацієнта на проходження курсу терапії. Детоксикація від наркотиків полягає у виведенні метадону з організму під наглядом фахівців, після якої слідує програма з психологічної підтримки з тривалою реабілітацією.

  Пам’ятайте, одним з необхідних аспектів лікування та досягнення стійкої ремісії є переоцінка цінностей та системи світогляду. Велику роль у лікуванні грає сім’я пацієнта. Тільки при грамотному, своєчасному та добровільному підході до лікування можливе лікування.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі