Що таке «травка»

Що таке травка
Навігація за статтею

Найчастіше під цією назвою мається на увазі марихуана, або канабіс. Препарат, що отримується з рослини коноплі, що має психоактивну дію. Існує безліч синонімів та сленгових назв цього засобу: анаша, ганджа, гашиш та інші.

Усіх їх об’єднує одне походження – коноплі, і вміст каннабіноїду – психоактивної речовини, через яку так широко поширене використання даної речовини.

Історія використання марихуани як засобу, що затуманює свідомість і як ліки налічує десятки століть. Людство з давніх-давен використовувало компоненти коноплі для знеболювання, як протисудомний і протиблювотний засіб.

В даний час за медичними показаннями марихуану застосовують для лікування хронічного болю у тяжко хворих (онкологічні пацієнти). Також марихуана добре допомагає як протиблювотне за програм хіміотерапії вище зазначених пацієнтів.

Ефект від куріння марихуани

Куріння марихуани – згоряння із диму, у якому відбувається випаровування наркотичних засобів із наступним його вдиханням. Питання, яке безпосередньо негативний вплив несе куріння марихуани, досі для багатьох фахівців залишається дискутабельним. Тут мається на увазі не шкода від куріння в принципі (ризик розвитку раку), а саме вживання цієї речовини.

Наслідки тривалого вживання марихуани залежать від кількох важливих фактів:

 • Віку;
 • Стабільність психіки;
 • Кількості та форми вживання;
 • Стан здоров’я;
 • Вживання марихуани у комбінації з алкоголем або іншими препаратами та наркотиками;
 • Генетична схильність та расова приналежність.

Зворотний дзвінок

  Ознаки вживання марихуани

  • Марихуана має характерний солодкуватий запах, який добре впізнаваний. Це найшвидший і найпростіший спосіб зрозуміти, що людина курила цю речовину;
  • Крім того, марихуана може викликати відразу після вживання стан ейфорії та безтурботності поряд з розгальмованістю людини, характерна підвищена балакучість і безпричинний сміх;
  • Почервоніння очей-одна з найчастіших ознак вживання;
  • Підвищений апетит;
  • Сухість у роті та спрага як наслідок;
  • Деяка загальмованість та уповільненість реакції при великій дозі або тривалому вживанні;
  • Зниження концентрації та забудькуватість;
  • Емоційна нестійкість;
  • Порушення координації.

  Травка – теж наркотик, які можуть бути наслідки

  Попри повсюдне переконання, залежність від марихуани існує. Просто вона виникає набагато рідше і ризик розвитку її більший у певних груп населення. Так само, як існує синдром відміни, розвиток і характер якого суто індивідуальний.

  Пацієнти, які проходили лікування наркоманії, розповідають, що починали свій шлях до залежності від куріння марихуани. Досі не дуже зрозумілий механізм, чому людина, яка застосовує марихуану, більш схильна до вживання «важких» наркотиків, але цей зв’язок уже давно доведений.

  Шкідлива дія марихуани на організм безпосередньо при короткочасному вживанні не засвідчена. Але віддалені наслідки від регулярного та надмірного вживання, безумовно, є.

  Систематичне вживання марихуани спричиняє розвиток психологічної залежності. Рідше розвивається та фізична. Фахівці стверджують, що тривале та безконтрольне вживання марихуани призводить до значних змін у психіці. Саме тому у програмах лікування залежно від марихуани успішно використовується кодування від наркотиків.

  За оцінками різних досліджень, до 20% курців, що регулярно курять, відчувають панічні атаки, напади психозів, різкі перепади настрою, суїцидальні думки, тривожність. Доведено, що з людей, які мають схильність, куріння марихуани може бути пусковим механізмом початку важких психічних розладів.

  Різке скасування використання марихуани тягне за собою виникнення вегетативних змін. Це деяке підвищення артеріального тиску, почастішання серцебиття, головний біль, тяжкість у серці, порушення сну.

  За статистикою, пацієнти, які вживають марихуану вп’ятеро частіше переходять на «важкі» наркотики, ніж ті, хто її не вживає.

  Тому лікування від трави має бути своєчасним. Якщо ви бачите у ваших близьких тривожні ознаки вживання марихуани, це привід почати бити на сполох.

  Бережіть себе та будьте уважні!

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі