Арт-терапія в лікуванні алкоголізму та наркоманії

Арт-терапія в лікуванні алкоголізму та наркоманії
Навігація за статтею

Вперше поняття «Art Therapy» застосував художник Адріан Хілл у 1938 році. Він працював у санаторіях із туберкульозними пацієнтами та помітив, що творчість добре відволікає пацієнтів від думок про свої захворювання, позитивно впливає на самопочуття та значно скорочує терміни одужання. З того часу цей напрямок лікування успішно застосовується в багатьох сферах медицини.

Суть методу арт-терапії

Цей метод в лікуванні алкоголізму та наркоманії застосовується з другого та третього ступеня лікування залежності на етапі психологічної реабілітації. Арт-терапія відкриває залежним нові горизонти для реалізації своїх почуттів за допомогою найпростіших прийомів, вона допомагає знайти себе через творчість.

Давно доведено, що психологія та творче мислення взаємопов’язані. Ця галузь психології допомагає в лікуванні душі, стимулює особистісне зростання, заспокоює і допомагає зосередитися. У нашій клініці за допомогою спеціальних методик ми робимо мистецтво доступним та близьким. До послуг пацієнтів спеціально розроблені програми, у яких будь-яка людина обов’язково знайде щось близьке саме їй. Кожен може ознайомитися із суттю нашого методу.

Дуже часто люди стикаються з проблемою виходу емоцій та думок. Слова переповнюють і захльостують голову і найчастіше здається, що ще трохи і вона лусне. Пацієнт не здатний висловити свої переживання, людину весь час щось хвилює, потрібні фрази не спадають на думку. Такі стани дуже небезпечні, адже залежний у подібних ситуаціях насамперед шукав допомоги у своїй згубній звичці. Зараз на допомогу приходить арт-терапія. Не обов’язково знати спеціальні терміни чи суть методики. Людина просто бере кисті, полотно, фарби та час зупиняється. Через кілька годин настає полегшення. Залишається лише приємна втома у всьому тілі та ясна голова, зникають усі негативні думки, від яких розум розривався. Відчуття дивовижної гармонії заповнює кожну клітинку вашого тіла. У цьому є сутність арт-терапії.

У кожній особі від народження закладено унікальний художній дар, уміння давати вихід своєму творчому потенціалу. У міру дорослішання підвалини сучасного суспільства правила поведінки та інші рамки поступово витравлюють з нас здатність просто танцювати із заплющеними очима, малювати на папері свої думки, пальцями втілювати мрії в глині. Все це з віком поступово блокується, адже, на думку більшості, це не принесе доходу, не пристойно і не модно.

Зворотний дзвінок

  Адже займаючись творчістю, людина чіткіше може відповісти на запитання «Хто я? Що я?», він вивільняє свої творчі почуття та емоційні сплески.

  Відображення своїх думок у мистецтві – це найдоступніший і найнешкідливіший спосіб виходу переживань. Арт-терапія не має протипоказань та є відмінним методом зняття напруги. Кордони її обумовлені лише розмірами ваших фантазій, у своїй негативні душевні пориви і почуття перетворюються на позитивні. Пацієнт не тільки віддає негативні настрої, він натомість ніби черпає силу з творчості, стає впевненішим. Розкладені по поличках думки допомагають знайти вихід із будь-якої складної ситуації, допомагають у піднятті самооцінки, адаптації у суспільстві. При цій методиці стають очевидними раніше приховані психологічні проблеми, які при адекватному підході можна опрацювати.

  Арт-терапія – це скоріше знаходження себе як особистості, ніж метод лікування.

  Види арт-терапії

  Будь-який напрямок у мистецтві можна вважати арт-терапією. Це живопис, заняття музикою, танці, вокал, захоплення фотографією, гончарна майстерність, в’язання чи вишивання, написання літератури та багато іншого.

  Навіть здоровій людині арт-терапія допомагає зробити життя цікавим та повним подій. Через багато творчих процесів (наприклад, живопис), людина може поглянути на себе з боку, переносячи у творчість свій внутрішній світ.

  Якщо емоції не можуть знайти вихід, рано чи пізно вони призведуть до фізичних проблем організму. Творчість – свого роду двері, через які будь-які почуття вихлюпуються на полотно, глину, у танці. У цьому відбувається руйнація, а творення.

  Величезний плюс у творчості тут не можна провести порівняння. Немає оцінок та планок успіху, як у світі бізнесу та цифр. Будь-яке творче починання безцінно і потребує гарячої підтримки. Грамотний фахівець лише вправно направить у потрібне русло, допоможе вибрати вид чи види творчості, в якому людині буде комфортно, і вона знайде вихід із власних проблем.

  Арт-терапія, як наука, досить об’ємна частина психотерапії, яка успішно доповнює основне лікування алкогольної та наркотичної залежностей, а також чудово працює при стресах, депресіях, неврозах та інших психологічних станах.

  Сучасна психологія активно розвивається у цьому напрямі. Кожна людина протягом життя стикається з обмеженнями. Це може бути громадські стереотипи, страх невдачі, невпевненість у своїх силах. Такі думки бувають людей перед початком заняття творчістю. “Я не вмію малювати”, “У мене немає слуху” – ось що найчастіше чуємо ми, коли цікавимося творчою стороною особистості. Але що заважає розпочати? Зробити крок назустріч новому “я”. Адже при цьому нічого не втрачається, а неординарні вчинки часто ставали єдино вірними.

  Можна прямо за робочим столом у великому та світлому офісі взяти аркуш чистого паперу та намалювати на простому аркуші блокнота щось смішне. Ось побачите, ваш малюнок чудово розрядить атмосферу утором на планерці, коли ви продемонструєте його колегам.

  Арт-терапія – це нові можливості, які приносять у життя впевненість у собі, розширюють горизонти, розфарбовують його сірі будні, роблять життя багатшим. Хіба це не причина самим спробувати та дізнатися про нового, творчого себе, вільного від будь-якої залежності?

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі