Йога, як допоміжна практика при залежності

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Йога, як допоміжна практика при залежності
Навігація за статтею

За даними МОЗ наркозалежних в Україні близько 1,3 мільйона населення віком 15-64 років. Маючи наукові дані, проведені інститутом Горшеніна, з проблемою наркоманії стикається кожна десята родина українців.

Існує безліч методів та програм для лікування зловживання психоактивними речовинами та наркоманії, від традиційних до альтернативних та додаткових. Все більше і більше програм зосереджуються на цілісному підході, який включає безліч методів і інструментів, що допомагають досягти, підтримувати і покращувати одужання.

Йога – це додаткова чи допоміжна оздоровча практика, яку часто вважають природною формою медицини. Йога часто є корисною, коли використовується в тандемі з іншими традиційними методами лікування зловживання психоактивними речовинами.

Йога має безліч потенційних переваг, у тому числі:

 • зняття стресу;
 • підвищена фізична витривалість та сила;
 • саморефлексія та підвищення самосвідомості;
 • підвищена впевненість у собі та покращена самооцінка;
 • полегшення болю;
 • сприяє здоровому сну;
 • підвищений рівень енергії;
 • емоційне лікування;
 • загальне поліпшення здоров’я та самопочуття.

Зворотний дзвінок

  Особливості йоги

  Однією з чудових особливостей йоги є те, що вона не вимагає дорогого обладнання або спеціального місця; його можна практикувати практично в будь-якому місці та у будь-який час у міру необхідності.

  Виходячи із санскритського слова «юдж», яке інтерпретується як «союз», йога – це стародавня техніка, призначена для зближення розуму і тіла за допомогою вправ, медитації та дихання.

  Під час першого вивчення йоги корисно відвідати заняття або знайти кваліфікованого інструктора з йоги. Заняття зазвичай продовжуються від 45 хвилин до півтори години і зосереджені на досягненні певних поз, контролюючи дихання певним чином.

  Кажуть, що позуючи тіло певним чином, потік енергії відкривається, оскільки хребет та інші частини тіла вирівняні належним чином. Це дозволяє розуму відкритися, створюючи баланс між розумом та тілом.

  Хоча йога не є релігією, вона може бути духовною, оскільки люди можуть випробувати духовне зростання, регулярно займаючись йогою. Цим може займатися кожен у міру потреби, і вважається, що вона зміцнює зв’язок між розумом, тілом та душею.

  Вплив йоги на мозок

  Коли хтось регулярно зловживає наркотиками чи алкоголем, деякі шляхи у мозку змінюються, і це може негативно вплинути на шляхи, пов’язані з відчуттям задоволення, регулюванням емоцій, прийняттям розумних. Після певного періоду часу без впливу наркотиків чи алкоголю хімія та схеми мозку можуть зцілити та відновити себе. Йога теж може допомогти у цьому.

  Йога вже давно використовується для зняття стресу, і наукові дані свідчать про зв’язок між практикою йоги та зниженням стресу за рахунок модуляції реакції на стрес, повідомляє Harvard Health. Коли людина відчуває стрес, збільшується частота серцевих скорочень, артеріальний тиск, дихання та температура тіла.

  Йога може фактично впливати на цю систему, регулюючи та врівноважуючи деякі гормони стресу, такі як кортизол та адреналін, публікує Yoga Journal.

  Журнал альтернативної та комплементарної медицини також повідомив про дослідження, яке показало збільшення рівня гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) із практикою технік йоги. ГАМК – це свого роду природний транквілізатор, що виробляється мозком, щоб допомогти впоратися з тривогою та стресовою реакцією. Вищий рівень ГАМК зазвичай означає менше занепокоєння і менше стресу.

  Стрес, занепокоєння та депресія – часті побічні ефекти відміни ліків, та використання йоги для відновлення може дійсно допомогти покращити ці симптоми.

  Зв’язок між розумом та тілом

  Практика йоги може допомогти збалансувати деякі частини мозку та тіла, на які впливає зловживання наркотиками природним чином. Це може створити усвідомлення того, що деякі речі можуть змусити людину почуватися певним чином без засудження.

  Зосередивши всю енергію всередину себе, люди можуть навчитися брати на себе відповідальність за те, як вони почуваються, і отримати контроль над собою і своїми наступними діями.

  Наприклад, розпізнаючи потяги, коли вони виникають, не намагаючись уникнути їх або піддатися їм. Людина може бути здатна впоратися з цими почуттями і керувати ними, якщо вона усвідомлюватиме, коли вони виникають.

  Йога також може підвищити рівень енергії, спонукати людей краще харчуватися та покращити якість сну, який може бути порушений симптомами відміни наркотиків. Коли люди почуваються краще фізично, вони краще справляються зі стресом. Більше сну означає більш ясну голову та нижчий рівень дратівливості. Фізичні вправи також можуть покращити самооцінку, оскільки здорові навички можуть покращити зовнішній вигляд фізичного тіла.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі