Психосоматика. Усі хвороби від голови?

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Психосоматика. Усі хвороби від голови?
Навігація за статтею

Роботу людського організму не вивчено остаточно. І деякі «загадки» експерти пов’язують із психосоматикою. Це термін відноситься до реальних фізичних симптомів, які виникають у результаті або під впливом розуму та емоцій, а не конкретної причини в організмі (наприклад, травми чи інфекції).

Думка фахівців розділилася. Деякі лікарі вважають, що все абсолютно відбувається на рівні тканин та біології і жодного відношення до почуттів це не має. А прошарок психологів вважає, що все виключно одна суцільна психосоматика. Все між собою переплетено і взаємопов’язане і класифікувати це неможливо.

Психосоматика виникає з-за стресу, депресії та може посилитися в організмі у вигляді фізичного болю та інших симптомів. Наприклад, людина має конфлікт із кимось, це може бути близька людина чи колега на роботі. І він починає зациклюватися над цим і зрештою виникає тривога, стрес. На тлі цього знижується імунітет. Деякі люди вважають, що в стані стресу вони з більшою ймовірністю застудять або захворіють на грип. І їм знадобиться більше часу, щоб одужати.

Кожне фізичне захворювання має психічний аспект. Те, як ми реагуємо на хворобу, і як ми впораємося з нею. Наприклад, висипка при псоріазі може когось не особливо турбувати, а в іншої людини може викликати депресію.

Психічне захворювання може спричинити фізичні наслідки. Наприклад, при деяких психічних захворюваннях людина може не їсти або піклуватися про себе, і це може призвести до фізичних проблем.

Деякі люди також використовують термін «психосоматичний розлад», коли психічні фактори викликають фізичні симптоми, але при цьому немає конкретного захворювання. Наприклад, біль у грудях може бути викликаний стресом, і при цьому може не бути виявлено жодного захворювання.

Симптоми стресу

Симптоми різняться залежно від віку. Діти часто демонструють стрес через своє тіло, тому що вони ще не виробили мову, необхідну передачі своїх почуттів. Наприклад, у дитини, якій важко у школі, може бути часті біль у животі, і його можуть відправити додому.

Стрес у підлітковому віці може бути особливо інтенсивним, особливо у періоди соціальних та гормональних змін. Іноді ознаки стресу в людей цієї вікової групи можуть бути втрачені або віднесені до «підліткової тривози», коли це ознака підліткової депресії.

Люди похилого віку також схильні до депресії, оскільки вони часто стикаються зі складними факторами, такими як ізоляція, втрата, а також хронічні або серйозні проблеми зі здоров’ям.

Діагностика психосоматичних захворювань

Фахівці вважають, що коли в організмі людини непокоїть щось одне, то варто досліджуватися не вибірково, а повністю, включаючи стан душі. Ми часто можемо спостерігати, як хтось дуже швидко вилікувався, а інший із такою самою хворобою не виходить місяцями з лікарні. А умови лікування та середовище – однакові.

Зрозуміло, що емоції та думки відображають наш стан організму. Можливо, незабаром, людство зрозуміє та прийме на замітку, що слідкувати потрібно не лише за фізичним здоров’ям, а й за емоційним станом.

Зворотний дзвінок

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі