Що потрібно знати про емоції

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Що потрібно знати про емоції
Навігація за статтею

У своїй книзі «Як створюються емоції» доктор філософії Ліза Фельдман Барретт стверджує, що ми маємо більше контролю над своїми емоціями, ніж ми думали спочатку. Відповідно до її теорії, емоції створюються нашим мозком, спогадами та нашою культурою.

Від Аристотеля і Будди до Фрейда і Далай-лами твердження, що емоції подібні до рефлексів і вбудовані в наш мозок, підтримувалося століттями. Однак це твердження більше не є актуальним. Класична думка говорить, що певні стимули активують нейрони. І як усі нейрони пов’язані з певною емоцією.

Але нещодавні дослідження показують, що немає таких речей, як «нейрони гніву» чи «нейрони радості». Хоча біохімічні речовини, такі як дофамін та серотонін, як і раніше пов’язані з емоціями та поведінкою, вони не визначають наші дії. Понад те, експерименти показали, що немає конкретних областей мозку, відповідальних лише за емоції.

Теорія сконструйованих емоцій

За словами професора Фельдмана Барретта, всі емоції грунтуються на особистому досвіді. Емоційні нейрони є причиною наших емоційних реакцій. Наш мозок передбачає найбільш відповідну відповідь на основі очікуваних сенсорних сигналів. Наприклад, ви можете виражати гнів у різний спосіб. Кожна відповідь має свій нейронний шлях. Подальші тілесні реакції залежать від контексту та минулого досвіду.

Коли Вас хтось дратує, Ви не штовхаєте його у вікно (принаймні більшість людей не буде). Натомість Ви можете стиснути кулаки або показати сардонічну посмішку. Гнів та будь-які інші емоції можуть проявлятися по-різному, залежно від того, яка реакція у ситуації є найбільш підходящою.

На острові Таїті трактування про негативні емоції відрізняється, наприклад, ніж у Європі. У таїтянській мові немає слова для позначення смутку. Вони використовують слово, яке приблизно перекладається як «втома, пов’язана з грипом».

Цей таїтянський приклад означає те, що емоції не так запрограмовані, як вважалося раніше. Культура грає величезну роль в тому, як ми сприймаємо і переживаємо емоції. Емоційні афекти та тілесні реакції, які ми називаємо емоціями, можуть мати інше значення в інших культурах. Здається, що емоції, якими ми їх знаємо, є універсальними поняттями.

Більшість із нас дивилися фільми кіностудії «Pixar». У всіх фільмах, таких як «Заплутана історія», «Хоробрий» та «Вгору», люди долають перешкоди. Знайшовши їх справжні особистості і дотримуючись їх вільної волі, вони зрештою домагаються завершення своєї сюжетної арки.

Ця формула працює не лише для людей. Сімба, Немо та Валлі показують, що свобода волі та актуалізація ідентичності не менш важливі для левів, риб та роботів.

Емоції в мозку, тілі, культурі та досвіді

Емоції – складні конструкції. Вони є витворами взаємодії між культурою, нейронними мережами, тілесними відчуттями та минулим досвідом. Але найголовніше, ми маємо більше контролю над своїми емоціями, ніж ми думаємо. І якщо ми можемо контролювати свої емоції, ми повинні мати цю свободу, чи не так?

Зворотний дзвінок

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі