Як акцентувати увагу та краще зосереджуватися

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Як акцентувати увагу та краще зосереджуватися
Навігація за статтею

Продовжувати займатися справою може бути складно, але це може бути особливо складно, коли вас відволікають. У сьогоднішньому світі, де завжди є зв’язок, розваги – це лише один клік.

Навіть у тихі моменти Ви можете відволіктися буквально на кінчиках ваших пальців, коли виявляєте, що перевіряєте свої повідомлення в Instagram або останні оновлення новин.

У цей момент ми не настільки зосереджені, як могли б подумати. Неважливо, що ми робимо, наша увага завжди десь в іншому місці. Чи читаєте ви сучасні вірші чи робите омлет, ви ніколи не робите цього на 100%.

Концентрація уваги

Увага обмежена і через зосередження ми не помічаємо інших стимулів навколо нас. Допустимо, Ви концентруєтеся на розучуванні нового рифа на гітарі; ви не помічаєте неприємного відчуття взуття на ногах. Ви також не будете чути звуки, що лунають з вулиць.

Нове дослідження, опубліковане в «Current Biology», показало, що нашу увагу виконує щось подібне до автоматичного постійного фонового сканування, щоб вивільнити нейрони на випадок, якщо вони можуть знадобитися. Це дозволяє нам звертати увагу, коли це потрібно.

Ось чому ми можемо реагувати на раптові зміни в нашому оточенні, тому коли хтось кричить «М’ЯЧ!» у своєму напрямку ви можете адаптуватися до цієї потенційної дії та спробувати її зловити.

Ймовірно, це причина того, що всі ми відповідаємо, коли хтось, на кого ви раніше не звертали уваги, вимовляє ваше ім’я, і ​​ви відразу переключаєте свою увагу на розмову. Так званий ефект коктейльної вечірки.

*Феномен вечірки з коктейлем – фокусувати слухову увагу на конкретному подразнику, ігноруючи великий діапазон інших слухових подразників.

Усі класичні дослідження уваги припускали, що його нейронні ефекти були безперервними у часі. Однак, за даними дослідників, наша увага пульсує у фокусі і виходить з нього приблизно кожні 250 мілісекунд. Ритми необхідні функціонування мозку. Не лише уві сні, а й під час пошукового завдання. Коли ви шукаєте когось у натовпі, ваші очі переглядають сцену і ваші мозкові хвилі приймають певний ритм.

Наші почуття сповнені всієї інформації навколо нас. Оскільки наш мозок ніколи не міг обробляти все, він придумав кілька зручних ярликів та хитрощів, які дозволяють нам зосередитися на тому, що мозок вважає найважливішим.

Суб’єктивне сприйняття навколишнього світу – ілюзія

Наше сприйняття – це постійний приплив інформації; натомість ми постійно фільтруємо інформацію. В Інтернеті можна знайти безліч кліпів, які щоразу обманюють. Більше того, це надає почуватися трохи безглуздо. Але не треба засмучуватися. Наш мозок працює так з поважних причин. Ми бачимо не лише очима, а й розумом. Ми також схильні «бачити» речі, яких немає. Схоже на зорові ілюзії.

Зворотний дзвінок

  Візуальна ілюзія з допомогою ФМРТ (Функціональна магнітно-резонансна томографія).

  Як акцентувати увагу та краще зосереджуватися

  Використовуючи сканер фМРТ, нідерландські вчені виявили, що трикутник, якого ви бачите на лівому зображенні, хоча його не існує, активує первинну зорову кору. Область мозку, яка в першу чергу обробляє дані, що надходять від очей. Це показує, що ми бачимо те, чого немає.

  Вчені вважають, що ми фокусуємося сплесками, і між цими сплесками у нас бувають періоди відволікання, коли мозок, здається, перевіряє інше середовище, щоб побачити, чи щось важливе. Ми, звичайно, не помічаємо цих стрибків сприйняття. Нам здається, що ми приділяємо неподільну увагу тому, що ми робимо.

  Нам потрібні відволікаючі фактори

  Еволюція може пояснити це, наголосивши на необхідності цих імпульсів і постійно усвідомлюючи своє оточення. Навіть коли ви зосереджені на лові риби голими руками, вам необхідно вміти реагувати на ведмедя за вами.

  Команди, що проводили обидва дослідження, виявили майже ідентичні моделі уваги людей і макак, припускаючи, що ця риса була збережена, оскільки вона забезпечує таку важливу еволюційну перевагу.

  Увага видається розподіленим ритмічним процесом, а не безперервним у часі. Це абсолютно новий спосіб думати про увагу та пропонує нові ідеї. Чи не перевантажувати мозок – важлива функція людського пізнання. Наш мозок згодом перетворився на високоефективну енергозберігаючу машину. Ми розробили автоматичні ярлики, які дозволяють нам приймати рішення швидше та з мінімальними витратами енергії. Але за це доводиться платити. Іноді ці ярлики призводять до помилок, які називають когнітивними упередженнями.

  • Обмежте свою увагу
  Іноді виконувати багато справ одночасно може здатися крутою ідеєю, але люди погано справляються з цим. Це може зменшити продуктивність.
  • Бути наодинці із собою
  Люди часто недооцінюють, скільки моментів їх відволікає на важливу справу. Наприклад: Вам допоможе завадити шум із вулиць, або до Вас часто заходить до кабінету колега, щоб поговорити. Мінімізувати ці фактори не лише легко. Один із способів – вибрати для себе час і місце та попросити не турбувати Вас у ці години.
  • Живіть моментом

  Важко зосереджуватись на певній справі, коли ви турбуєтеся про минуле. Але важливо «присутні» повністю за заданим завданням. Щоб прибрати всі фактори, що відволікають, і повністю зануритися в поточний процес.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі