Синдром співзалежності

Синдром співзалежності

Созависимость

Залежність від хімічних речовин та алкоголю – це не тільки важка фізіологічна/психологічна проблема, що завдає колосальної шкоди організму, а й каталізатор руйнування нормальних відносин у сім’ї між найближчими людьми. Найчастіше, залежні люди демонструють агресивну поведінку з причиною і без неї, стають безвідповідальними, починають брехати, здійснюють адміністративні та кримінальні правопорушення, а також ведуть асоціальне життя, яке провокує подальшу деградацію особистості.

Добрі слова, аргументовані переконання, слова кохання, протиріччя, суперечки і навіть погрози – це традиційні спроби впливу близьких на алкоголіка чи наркозалежну людину. Як правило вони призводять тільки до загострення хвороби та погіршення особистих відносин, що викликає у близьких почуття провини перед залежним, вони починають відчувати сором, страх, безвихідь та приниження – ці почуття називаються співзалежністю.

Навігація за статтею

Синдром співзалежності, основні групи ризику

Як правило, співзалежними стають члени родини залежного: дружина/чоловік, мати, діти. Вони приймають на себе основний удар життя в близькому контакті із залежним, не бажаючим проходити лікування та позбавляти себе проблеми.

У деяких випадках співзалежністю можуть страждати близькі друзі, які проводять багато часу з хворим, відчуваючи власну провину за те, що трапилося. Такі люди потребують професійної допомоги, що дозволяє позбавитися проблеми і повернутися до нормального способу життя.

Головні ознаки прояву співзалежності при наркоманії та алкоголізмі

  • Втрата інтересу до своєї особистості, інтересів, роботи та захоплень, які раніше мали важливе значення у житті;
  • Розпач, викликаний відсутністю результатів від вжитих заходів щодо відновлення здоров’я близької алко або наркозалежної людини;
  • Постійна тривога і нервова напруга, що переростає у почуття страху;
  • Нерозуміння того факту, що порятунок близької людини від алкогольної чи наркотичної залежності є головним кроком до відновлення нормальних щасливих стосунків у сім’ї, а не самозаспокоєння тим, що проблема з часом може вирішитися самостійно;
  • Жорстка чи м’яка критика хворого, яка різко чи поступово переростає у відкритий конфлікт із жорсткими висловлюваннями чи рукоприкладством.

Особливості лікування співзалежності

Основою лікування співзалежності є усвідомлення пацієнтом того фактора, що він не може прожити чужим життям, прийняти за іншу людину свої рішення – необхідно продовжувати жити власним життям. Як правило, жінки роблять дуже великі зусилля для лікування хворого, що живе поруч – це призводить до втрати інтересу до самої себе. Дивлячись на самопожертву та згасання інтересу близьких, залежна людина не розуміє, чому вона повинна робити титанічні зусилля – вона може зрозуміти мотивацію лише сильної, впевненої в собі близької людини.

Подолання самозалежності потребує професійного лікування. Воно стає переломним етапом до повернення до нормального життя, де є місце для себе та своєї радості. З пацієнтом повинні працювати професійні психологи, здатні відродити віру пацієнта в себе та свої сили.

Консультація спеціаліста

Консультация специалиста (4)

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок ні до чого не зобов’язує!

Допомога співзалежним у Києві

Центр психологічної допомоги Rehab проводить лікування співзалежності будь-якої складності. У нас працюють досвідчені висококваліфіковані лікарі, які забезпечують індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Пройдіть курс лікування співзалежності та відчуйте красу нормального життя!

Автор </br> Бондаренко Володимир Олександрович
Автор
Бондаренко Володимир Олександрович

Психотерапія залежностей та адиктивної поведінки

Послуги

Консультації

rehab

Почніть Лікування Сьогодні

Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

Статті з блогу

Контакты

Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети

    Мы на расстоянии телефонного звонка

    Консультация 24/7

    Напишите нам в мессенджер
    Подписывайтесь на наши соц сети

    Контакти

    Консультація 24/7

      Підписуйтесь на наші соціальні мережі