Причини наркоманії

Причини наркоманії

Навігація за статтею

ББільшості людей, для почуття впевненості та щастя потрібна зовсім небагато: від прослуховування улюбленого музичного твору та заняття цікавою справою, до уваги близької людини. Однак, є категорія людей, які не задоволені своїм життям, їм недостатньо повсякденних дрібниць, щоб почуватися щасливим. Вони можуть регулярно виводити своїх близьких, нудьгувати, а також перебувати в мрійливому стані без найменших реальних підстав.

Такі люди, навіть у разі колосального успіху в особистому житті, професії та матеріальному плані не отримують необхідного задоволення. Як показали дослідження одного з найбільш авторитетних лікарів-генетиків Девіда Камінгса, деякі люди мають певні поєднання генів, що не дозволяють повною мірою радіти життю, як правило, такі люди схильні почуватися дискомфортно, навіть у дуже сприятливих для життя умовах. Фактично, у них проявляється так званий «синдром дефіциту задоволеності».

Консультація Нарколога

Причини наркоманії

Первинна консультація займе лише 5-10 хвилин. Дзвінок ні до чого не зобов’язує!

Думка експертів про основні причини виникнення наркозалежності

Дослідження провідних зарубіжних експертів у сфері наркології показують, що основною причиною розвитку залежності є «синдром дефіциту задоволеності». Також, солідарність з думкою експертів поділяє Р. Г. Дубінченко, який обіймає посаду директора клініки «МЕДЛЮКС». За його даними, генетичні та молекулярно-біологічні дослідження підтверджують наявність у певного ряду людей генетичної схильності до виникнення алко та наркозалежності. Ця схильність проявляється функціональними особливостями головного мозку у сфері задоволення.

Певна категорія людей, ще з самого дитинства мають гіперактивність, інші ж люди навпаки мають підвищену замкнутість, їм важко дається базова шкільна програма, вони схильні до швидкої втоми, не прагнуть отримання нових знань, а також погано піддаються вихованню – вони не бажають виконувати вказівки дорослих, і причиною цих проблем є аж ніяк не якість виховання.

Фактично всі ці проблеми, у тому числі схильність до залежності, викликані психологічним фактором – «дефіцитом задоволеності», в результаті якого люди намагаються знайти ті засоби, що дозволяють їм почуватися повноцінними життєрадісними людьми.

Зворотний дзвінок

  Незадоволеність як причина наркозалежності

  Природно, що незадоволеність у різних людей відрізняється: іноді вона може виявлятися внутрішніми переживаннями, здатними спрямувати людину на шлях самовдосконалення, фізичного та інтелектуального розвитку, тоді як у більшості людей із «синдромом дефіциту задоволеності», проявляється бажанням усунути переслідуючу проблему легкодоступними засобами – вживанням наркотиків, що неминуче призводить до погіршення проблеми, яка зачіпає вже не тільки самого залежного, а й близьких йому людей.

  Більшість молоді, а саме 80% із групи ризику, вважають за краще вживати наркотичні засоби, замість саморозвитку та підвищення власних можливостей – це результат бажання усунути душевну тугу.

  Також варто звернути увагу на те, що спровокувати виникнення наркозалежності можуть і інші причини, пов’язані з несприятливою обстановкою: у сім’ї, на роботі, сварки з друзями, сильні стреси, спричинені смертю близьких людей, спілкування з наркоманами, а також ряд інших причин, що впливають на психоемоційний стан людини.

  Основні причини залежності від наркотиків

  Сьогодні існує два основних типи залежностей: психологічна та хімічна.

  • Хімічна залежність виникає внаслідок короткострокового чи тривалого впливу наркотичних речовин, що викликають фізіологічну залежність організму від речовини.
  • Психологічна залежність – це складніший процес, викликаний у хворого на підсвідомому рівні, найчастіше вона проявляється при вживанні слабких наркотиків – трави.

  Так чи інакше, людина намагається задовольнити фізіологічні та психологічні потреби організму речовинами, результатом чого стає ще більша залежність, а також бажання поступового збільшення доз, що вживаються.

  Сьогодні не існує точної причини, через яку люди стають на цю «слизьку» дорогу, що викликає згубну залежність. Однак, на думку одного з найавторитетніших учених, Девіда Камінгса, ймовірність людини стати залежною визначається не рисами характеру, а генетичною схильністю. Як показали результати його досліджень, наявність певного поєднання генів не дозволяє людям бути повністю задоволеними в різних життєвих ситуаціях – це призводить до пошуку речовин, при вживанні яких почуття комфорту посилюється і людина може отримати бажане задоволення.

  Причини наркоманії

  Почніть Лікування Сьогодні

  Центр психологічної допомоги "Rehab" функціонує на базі акредитованої МОЗ України Психіатричної та Наркологічної клініки "МЕДЛЮКС"

  Статті з блогу

  Підписуйтесь на нас

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Контакты

   м. Теремки, Новосёлки, ул. Лыбедская, 2
   Консультация 24/7

    Подписывайтесь на наши соц сети