Незворотні наслідки вживання наркотиків

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Незворотні наслідки вживання наркотиків
Навігація за статтею

Усі наркотики завдають шкоди організму. Наслідки вживання наркотиків для здоров’я людини виявляться з часом у будь-якому разі. Шкода, завдана наркотиками, простежується у всіх органах і системах без винятку і веде до швидкої та невідворотної руйнації організму залежного і деградації як особистості.

Окремий сегмент наслідків прийому наркотиків займають тяжкі інфекційні ускладнення, пов’язані з ін’єкційними наркотиками.

При цьому вчасно розпочате лікування наркоманії при грамотному підході здатне запобігти багато ускладнень.

Шкідливість наркотиків – вплив наркотичних засобів на людину

Наркоманія як хвороба протікає поступово та характеризується декількома фазами розвитку впливу наркотиків на організм людини:

 1. Коли після першого знайомства з наркотиком прийом стає регулярним. При цьому починає розвиватися фізична та психічна залежність. Стадія характеризується появою абстинентного синдрому та встановленням високої толерантності (звиканням на повторне введення). Відбувається і натомість зникнення захисних реакцій організму у разі підвищення дози наркотику.
 2. Психічна залежність. Виявляється у вигляді пригніченості, постійному потягу до наркотичної речовини, почуття незадоволеності.
 3. Фізична залежність. Синдром, що розвивається при вживанні деяких речовин тривалий час. Виявляється у розвитку абстиненції (ломки) і зростання звикання при повторному вживанні наркотичного речовини.
 4. Синдром появи ускладнень при хронічній інтоксикації. Ця стадія характеризується важким поліорганним ураженням із виникненням інфекційних ускладнень аж до летального.

Усі фази поступово розвиваються і переходять одна в іншу. Час розвитку та виникнення кожної фази відрізняється і залежить від виду речовини, що приймається, і індивідуальних особливостей організму. Але одне незмінне — лікування наркоманії та допомога наркозалежним потрібно починати надавати якнайшвидше, до виникнення незворотних наслідків.

Психічні порушення від наркотиків

Наркотична залежність завжди призводить до розвитку психічних порушень у людини. Відмінною рисою є звикання. З’являється непереборний потяг до наркотику. Пацієнт перебуває у стані психологічного комфорту лише при прийомі патологічної речовини. Наркотик стає необхідним людині і самостійно відмовитися від нього не може.

Саме симптом психічної залежності є причиною, яка змушує вживати наркотик знову і знову. При цьому відбувається збій у режимі сну, погіршується пам’ять, уповільнюються всі рефлекси організму, змінюється емоційне тло. У наркозалежного розвивається патологічне мислення, йде переоцінка цілей, спотворюється реальність.

“Весь світ на кінчику голки” – ця фраза дуже точно характеризує наркомана. Якщо у здорової людини позитивні емоції виникають спонтанно при різних життєвих ситуаціях, то у залежної людини тільки при наркотичному сп’яніння настає стан, схожий на ейфорію.

Зворотний дзвінок

  Наслідки наркотиків на організм (фізичні)

  При наркоманії страждають усі органи та системи організму. Поразка мозку – перша ланка у цьому ланцюжку. Залежно від виду наркотику та індивідуальних особливостей наслідки від наркотичної залежності на мозок розвиваються по-різному. На клітинному рівні з часом відбувається поступова загибель нейронів та скорочення міжнейронних зв’язків.

  Також розвивається поліорганна недостатність, обумовлена ​​як безпосереднім токсичним дією наркотику, і ураженням мікроциркуляторного русла систем організму, яке до певного моменту оборотне. Страждають нирки та печінка, запускаються патологічно процеси в імунній та серцево-судинній системі.

  Шкода від наркотиків сумна ще й тим, що за недотримання заходів асептики виникає дуже багато інфекційних ускладнень. Найвідоміші у цій групі гепатити В, С та страшний діагноз СНІД. При уколі не стерильної голки в організм може потрапити будь-яка інфекція. Запалення буде там, куди зі струмом крові потрапить та осяде бактерія. Ще один сегмент у частці смертності займає передозування, від якого щороку гине близько третини ін’єкційних наркоманів зі стажем до року. Результат прийому наркотиків незворотно веде до глибокого фізичного та психічного виснаження. Середня тривалість життя наркомана за статистикою на 2018 рік – 30 років.

  Соціальна шкода

  Шкода наркотиків здоров’ю майже завжди незворотня і стрімка. Особливо страшно, що наркоманія – хвороба молодого покоління. Проблема наркотиків – це питання окремої особистості, а проблема соціуму загалом.

  Наркоманія веде до залучення до кримінальних відносин. У наркотичному сп’яніння щорічно відбувається сотні тисяч злочинів, оскільки з часом у людини, що зловживає, стираються соціальні та етичні норми, втрачається почуття відповідальності.

  Якими б не були причини наркоманії, вона завжди призведе до грубого порушення всіх функцій організму та деградації особистості.

  Якщо ви бачите у вашої близької людини ознаки вживання наркотиків, обов’язково зверніться до фахівця. Адже на сьогоднішній день до послуг нарколога найсучасніші методи лікування. Це детоксикація методом УБОД, багатокомпонентна медикаментозна терапія, психокорекція, індивідуальна програма реабілітації. Пам’ятайте, ви не самотні. При грамотному підході до терапії, активному сприянні пацієнта ризик рецидиву зводиться до мінімуму.

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  Схожі статті

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі