Що таке метамфетамін

Що таке метамфетамін
Навігація за статтею

Метамфетаміни з’явилися вперше наприкінці ХІХ століття. Їх вигадали і застосовували, природно, як ліки. Це група препаратів, що належать до психотропних. Ефект заснований на збільшенні працездатності як фізичної, так і розумової; прискорення реакції; покращення настрою; загострення зору, слуху та нюху; зниження потреби уві сні. Саме ці особливості зумовлювали застосування амфетамінів у першій половині ХХ століття. Особливо під час війни у ​​солдатів як підбадьорююче.

Лікування наркоманії на заході включало застосування цих речовин у програми реабілітації, що призвело до сплеску амфетамінової залежності. У нашій країні в медичних цілях метамфетамін майже не застосовувався через велику кількість побічних дій.

Як метамфетамін діє на організм людини

Дані речовини діють як психостимулятори, звільняючи норадреналін та дофамін у нервових закінченнях центральної нервової системи, крім того, він гальмує зворотне захоплення та уповільнює розпад цих речовин у синапсах. Таким чином, ефект подібний до ефекту адреналіну, що вводиться внутрішньовенно. Речовина надає не лише психостимулюючий ефект, а й підвищує тиск, пульс та серцебиття. Провокує аритмію.

Стимуляція на психіку виявляється у зниженні втоми, сонливості; відчуття бадьорості, високої працездатності. Зменшують депресію, пригнічений стан, знижує апетит.

Наслідки вживання метамфетаміну

Одне з основних побічних процесів метамфетаміну-виникнення залежності з розвитком важкого психозу та інших психічних захворювань. Ця особливість призвела до включення метамфетаміну до списку наркотичних речовин.

При тривалому вживанні зменшується апетит аж до повної його відсутності, можлива поява марення та галюцинацій, розвиток параної, шизофренії.

З іншого боку, підвищується збудливість людини, з’являється занепокоєння, почуття нудоти. Засмучується сон. Діючи на серцево-судинну систему, метамфетамін збільшує частоту серцевих скорочень, здатний підвищувати артеріальний тиск та збільшувати ризик виникнення аритмій та інших судинних порушень.

При постійному вживанні з’являється посмикування м’язів: звані гіперкінези. Поступово розвивається і наростає важка втома та почуття спустошеності, сонливість, зниження працездатності, «емоційна тупість». Причому коли відбувається детоксикація від наркотиків або відмова від них, симптоми поступово йдуть.

З часом змінюється особистість.

Якщо метамфетамін застосовується ін’єкційно, то побічні ефекти можуть бути пов’язані з недотриманням правил асептики, які включають весь спектр інфекційних ускладнень.

Зворотний дзвінок

  Передозування метамфетаміном – що робити

  Постійне підвищення дози речовини, що приймається, згубно позначаються на психіці залежного. Наслідки навіть під час лікування, можливо, залишаться на все життя.

  При прийнятті великої дози психостимуляторів можливі збої у роботі серцево-судинної системи. Різке підвищення тиску з підвищенням частоти серцевих скорочень може призвести до:

  • Інфаркт міокарда чи напад стенокардії.
  • Гіпертонічний криз.
  • Збій у роботі серця (будь-які види аритмій аж до раптової зупинки серця).
  • На піку високого тиску може луснути будь-яка судина. Залежно від його локалізації буде ускладнення. У головному мозку: інсульт та кома; в оці-сліпота; будь-яка варикозно розширена судина-кровотеча з цієї судини.

  Кожен із цих пунктів окремо може призвести до плачевного результату. При передозуванні найчастіше відбувається поєднання цих ускладнень.

  Перша допомога при передозуванні

  За перших ознак передозування негайно викликати медиків! Дізнатися по можливості назву прийнятої речовини та її кількість. Засікти час, коли ви помітили ознаки передозування. Пам’ятайте, що рахунок іде на хвилини! Не залишайте пацієнта одного.

  Якщо людина свідома, потрібно її заспокоїти. Намагайтеся обмежити активність. Покласти чи посадити на рівну поверхню. По можливості контролювати рівень свідомості, дихання, серцебиття.

  Якщо свідомості немає, укласти хворого на спину, з поверненою набік головою для запобігання западання язика і попадання блювотних мас у дихальні шляхи. Прибрати максимально акуратно блювотні маси, якщо такі є.

  Інтернет рясніє порадами першої допомоги таким хворим. Не бачитеся на це! Будь-які медикаменти, дані без розуміння їхньої дії не фахівцем можуть лише посилити ситуацію! Дочекайтеся кваліфікованої допомоги. Ваша участь буде неоціненною, навіть якщо ви просто назвете препарат, який приймав постраждалий.

  Лікування від метамфетаміну

  Лікування включає кілька компонентів і має бути усвідомленим і добровільним. Згода оформляється письмово. Програма підбирається індивідуально кожному за пацієнта.

  • Купірування абстинентного синдрому та детоксикація. Несе алгоритми медикаментозної терапії.
  • Психотерапія з фахівцем. Найскладніша та найдовша програма лікування. Може продовжуватися роками. Підшивка від наркотиків може вирішити проблему сьогодні, але не гарантує довічної відмови від препарату в майбутньому.

  Незважаючи на багаторічний досвід лікування залежності, немає чітко розписаного та 100% ефективного методу. Складність у психологічній складовій залежності. Кожен випадок хвороби має бути розглянутий індивідуально.

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі