Ендогенна депресія

0.0/5
Поділіться записом з іншими
Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Ендогенна депресія
Навігація за статтею

Ендогенна депресія – це складний емоційний розлад, що супроводжується зміною кількості нейромедіаторів та гормонів в організмі. Характерно зниженим настроєм, загальмованістю мозкової та фізичної активності, порушеннями обміну речовин, а також загальним станом пригніченості (апатією, млявістю, гіподинамією, відсутністю позитивних емоцій).

Захворювання розвивається з допомогою внутрішніх біологічних проблем. Людина при повному благополуччі та відсутності зовнішніх стресів, може тижнями та місяцями страждати від поганого настрою та туги. Найчастіше виникає несподівано, навіть у моменти, коли життя наповнене яскравими та щасливими моментами. Первинна консультація з фахівцем, дозволить визначити наявність і характер проблеми, а також виробити шляхи її вирішення.

Симптоми ендогенної депресії

Симптоми депресії проявляються класичною тріадою, що включає: рухову загальмованість, пригнічений настрій та зниження розумових процесів. Специфічною особливістю є безпричинна тужливість. При розвитку захворювання, людина постійно відчуває смуток, пригніченість, байдужість до подій, що раніше цікавили. У деяких випадках можуть виявлятися напади страху, паніки, суїцидальні думки.

Важливою ознакою захворювання є погіршення емоційного стану до ранку та його покращення надвечір. У людини знижується апетит, відчувається загальна слабкість, можуть виникати розлади травлення (нудота, блювання, запор чи діарея). Також можлива статева дисфункція: зниження статевого потягу чи неможливість отримання оргазму.

У важких випадках, симптоматика суттєво посилюється, пацієнти стають загальмованими, забудькуватими та розсіяними. З’являється очевидна повільність і під час будь-яких дій. У поодиноких випадках спостерігається дереалізація та деперсоналізація з маячною симптоматикою. Для придушення неприємних відчуттів, хворий може вживати наркотики чи спиртне. При тривалій відсутності лікування, зловживання може перерости в наркотичну та алкогольну залежність з усіма наслідками.

Ендогенна депресія, причини виникнення

Ключову роль розвитку ендогенної депресії відіграють внутрішні чинники організму, які залежать від роботи центральної нервової системи, активності ендокринної та імунної системи, і навіть спадкової схильності. Головними причинами вважають:

 • Захворювання ЦНС – емоційні розлади бувають спровоковані порушенням балансу передачі нейроімпульсів у нервовій системі організму людини. Депресія може виникати внаслідок патологій раннього дитинства та перинатального періоду;
 • Генетичні фактори – виявляються через порушення синтезу гормонів та біоамінів, що передаються у спадок від батьків до дитини;
 • Акцентуації характеру – є причиною персонального реагування пацієнтом на стресові ситуації.

Ендогенна депресія часто спостерігається у людей, які мають педантичний характер із підвищеним почуттям відповідальності;

Зворотний дзвінок

  Порушення роботи ендокринної системи – є найпоширенішою причиною ендогенної депресії. Виявляється через нестачу гормонів серотоніну та дофаміну, що знижує здатність людини до отримання позитивних емоцій та задоволення.

  Особливості захворювання

  Головною особливістю захворювання є наявність механізму генетичної передачі від батьків до дитини адаптаційних ресурсів і дисбаланс кількості нейромедіаторів, що виникає: серотоніну, норадреналіну і дофаміну. Їхній недолік провокує у хворого зниження порога сприйняття негативних емоцій та переживань, а також підвищення порога для отримання позитивних емоцій та формування почуття радості.

  Відсутність гормональних стимулів, призводить до ведення малоактивного способу життя, нездатності швидкої адаптації до стресових ситуацій, що виникають, а також загальмованої реакції в небезпечних ситуаціях.

  Тест на ендогенну депресію (діагностування)

  Це захворювання вимагає комплексної діагностики, в основі якої лежить лікувально-діагностична програма, проведена лікарем-психотерапевтом. Ключовим завданням діагностики є визначення складності та ступеня розвитку депресивного стану.

  У діагностичних цілях може призначатися обстеження лікарем-ендокринологом та клінічним психологом. У процесі діагностики фахівці проводять:

  • Консультації – лікар розмовляє з пацієнтом, збирає анамнез, спостерігає поведінку. У тяжких випадках можуть бути залучені родичі пацієнта;
  • Спостереження – у запланований часовий відрізок, фахівці спостерігають за поведінковими особливостями пацієнта, виконується оцінка емоційності реакцій на ті чи інші дії лікаря;
  • Діагностичні тести можуть застосовуватися спеціалізовані діагностичні методики тестування, у тому числі: NEDRS, СМІЛ, HAMD та інші.

  Як довго триватиме ендогенна депресія

  Ендогенна депресія відноситься до відносно рідкісних депресивних станів, вона займає не більше 5-7% від усіх випадків. При цьому, на відміну психогенної депресії, має складний механізм формування, заснований на роботі внутрішніх факторів організму, тому термін її прояву, як правило, прямо залежить від ефективності лікування.

  Класичний термін прояву ендогенної депресії, при своєчасному виявленні та правильному лікуванні, становить від кількох тижнів до декількох місяців. У разі пізньої діагностики або неправильного лікування тривалість депресії займає місяці і навіть роки, особливо при порушеннях роботи ендокринної системи.

  Чим відрізняється психогенна депресія від ендогенної?

  Незважаючи на схожість симптоматичних проявів, психогенна та ендогенна депресія мають суттєві відмінності в етіології. Ендогенна розвіюється без видимих ​​об’єктивних причин, тоді як психогенна – прямо залежить від отриманих психологічних травм.

  У разі психогенної депресії, переживання відображають безпосередню психотравмувальну ситуацію, наприклад, сімейні проблеми, звільнення з роботи, втрату близької людини та інші стресові фактори. У свою чергу ендогенна депресія не відповідає будь-яким навколишнім подіям або реальним проблемам людини. Вона виникає на тлі внутрішніх змін організму, які не видно навіть хворому.

  Лікування ендогенної депресії

  Враховуючи те, що причиною депресивного стану є внутрішні розлади організму, лікування ендогенної депресії має бути точковим та спрямованим на усунення першопричини розвитку патології.

  Лікування ендогенної депресії включає:

  • Біологічну корекцію – стимулюючу природне вироблення відсутніх гормонів: ендорфіну та серотоніну;
  • Медикаментозну терапію – призначаються антидепресанти та нормотиміки, що стабілізують та відновлюють психіку, що знижують загальмованість та купують суїцидальні думки;
  • Психотерапію – спрямовану на усунення негативних емоцій та формування ефективної стратегії щодо повернення людини до нормального життя.

  Проводяться індивідуальні та групові сеанси, що підвищують гнучкість психологічної адаптації.

  Залишилися питання чи потрібна допомога? Зверніться до фахівців центру «Rehab», і ми зробимо все можливе, щоб допомогти вам!

  Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
  Share on facebook
  Facebook
  Share on telegram
  Telegram
  Share on whatsapp
  WhatsApp
  Share on twitter
  Twitter

  {{ reviewsLength }} Review

  {{ reviewsLength }} Reviews

  {{ options.labels.newReviewButton }}
  {{ canReviewMessage }}

  Підписуйтесь на нас

  Схожі статті

  Контакти

  м. Теремки, Новосілки, вул. Либідська, 2
  Консультація 24/7

   Підписуйтесь на наші соціальні мережі

   Ми на відстані телефонного дзвінка

   Консультація 24/7

   Напишіть нам у месенджер
   Підписуйтесь на наші соціальні мережі