Чи лікується жіночий алкоголізм?

Поділіться записом з іншими
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
лікування жіночого алкоголізму

Існує думка, що жіночий алкоголізм невиліковний – це не правда, але через ендокринні, фізичні та психічні особливості жіночого організму, процес лікування та реабілітації проходить значно складніше і довше ніж у чоловіків.

Жіночий алкоголізм є складною залежністю, що супроводжується патологічним потягом жінок до вживання спиртних напоїв. Захворювання розвивається в короткий термін, супроводжується поступовою деградацією психіки, а також швидким деструктивним впливом на внутрішні органи.

Якщо у вас чи вашої близької з’явилася алкогольна залежність – негайно звертайтеся до нарколога! Своєчасна діагностика та правильне лікування, дозволить мінімізувати негативні наслідки жіночого алкоголізму та поверне людину до нормального здорового життя!

Навігація за статтею
Анонімно та конфіденційно
Ліцензія МОЗ
Виїзд на дім

Симптоми жіночого алкоголізму

Важливим симптомом алкоголізму у жінок є її схвальне ставлення до спиртного, поява припливів ентузіазму після пропозицій випити або влаштувати гуляння з випивкою. Жінка намагається вживати спиртне у будь-якому зручному випадку: при зустрічі з друзями, розслабитися після роботи, на честь якогось свята тощо. Під час таких застіл жінки випивають на рівні з чоловіками, а необхідна норма випивки поступово збільшується.

Частим симптомом і важливою особливістю жіночого алкоголізму є потайне вживання. Алкоголічки намагаються приховати сам факт випивки, вживають у таємниці від рідних та близьких – це суттєво ускладнює діагностику проблеми, яка стає помітною лише на пізніх етапах розвитку.

До інших симптомів жіночого алкоголізму відносять: похмілля, головний біль, алкогольна абстиненція, з’являється соціальна байдужість, підвищується агресія, відбувається особистісна деградація, збільшується толерантність організму до алкоголю.

Жіночий алкоголізм: причини

Наркологи виділяють три основні причини жіночого алкоголізму, які відрізняються природою виникнення: психологічні, фізіологочні та соціальні. Розглянемо кожну з них докладніше:

  • Психологічні – є наслідком психологічних проблем жінки. У вживанні спиртного вона намагається знайти спосіб знизити психологічні переживання, які можуть бути пов’язані: із проблемами в сім’ї, на роботі, втратою близьких людей, війнами, психологічним виснаженням тощо;
  • Фізіологічні – жіночий організм менш стійкий до спиртного через меншу кількість ферменту алкогольдегідрогенази, що відповідає за розщеплення етанолу, тому випитий алкоголь перебуває в організмі суттєво довше ніж у чоловіків. Також жінки мають особливий гематоенцефалічний бар’єр, що менш ефективно захищає головний мозок. Сукупність цих фізіологічних чинників, що провокує прискорений розвиток алкоголізму;
  • Соціальні – на сучасних жінок накладається відразу кілька важких соціальних факторів, що провокують вживання спиртного: сумнівні знайомі (особливо у підлітковому періоді), сімейні традиції застіль, побутова одноманітність, складні умови роботи та високе фізичне навантаження.

Визначити точну причину алкоголізму може тільки лікар, виходячи з даних анамнезу, первинного огляду і комплексного обстеження.

Стадії жіночого алкоголізму

Існує три основні стадії алкоголізму у жінок. Тривалість кожної стадії завжди різна і залежить від індивідуальних особливостей кожної людини:

  • Психологічна залежність – супроводжується патологічною тягою до спиртного. Жінка втрачає контроль над власними діями у разі можливості вжити чергову дозу. Після застіль можливі провали у пам’яті, але алкоголь викликає позитивні емоції;
  • Фізіологічна залежність виникає через 5-15 років після початку регулярного вживання спиртного (у деяких випадках раніше). З’являються запої, абстинентний синдром. Хвора вже не має радості від спиртного, але для того, щоб уникнути болісних наслідків, вона змушена вживати алкоголь, підтримуючи його постійну концентрацію в крові;
  • Комплексна деградація є завершальною стадією жіночого алкоголізму. Характеризується фізіологічними та психічними змінами. Практично зникають періоди тверезості, з’являються тяжкі ураження головного мозку та внутрішніх органів.

Як починається алкоголізм у жінок

Алкогольна залежність – це підступне захворювання, що не має швидких та гострих проявів, що суттєво ускладнює розуміння людиною всієї складності та небезпеки проблеми. Як правило, він починається вживанням невеликих доз спиртного з частотою, що поступово збільшується, і обсягів. У деяких випадках початок активного вживання починається з різко негативних факторів: проблем у сім’ї, на роботі, конфліктів з друзями, невизначеності в особистому житті або потраплянням до сумнівного кола спілкування.

Поступово у жінки зростає толерантність до алкоголю, частішає регулярність прийому, втрачається контроль.

Зворотний дзвінок

    Чому жіночий алкоголізм не лікується – міф чи реальність?

    Думка про те, що жіночий алкоголізм не лікується – міф, який має певні підстави. Складність лікування патології пояснюється фізіологічними особливостями жінок, які істотно скорочують термін розвитку захворювання. Більше того, жінки алкоголіки менш схильні до визнання своєї проблеми ніж чоловіки, тому вони частіше потребують лікування від алкоголізму у стаціонарі, під наглядом лікарів.

    Іншими причинами складного лікування жіночого алкоголізму є: пізні звернення до нарколога, менша фізіологічна стійкість організму та нестабільне емоційне тло.

    Наслідки алкоголізму у жінок

    Відсутність правильного та своєчасного лікування може призвести до низки серйозних проблем. Незалежно від того, які алкогольні напої вживає жінка, залежність поступово призводить до таких наслідків як: порушення роботи внутрішніх органів та систем (печінки, нирок, серцево-судинної системи, нервової системи), загальне зниження імунітету, психічні розлади (маячні розлади, шизофренія, розумова відсталість) тощо.

    В результаті відбувається поступова деградація особистості та падіння на соціальне дно – головним бажанням у житті стають не природні цінності, а необхідність видобути та вжити чергову дозу алкоголю.

    Лікування жіночого алкоголізму

    Схема лікування жіночого алкоголізму завжди індивідуальна. Вона визначається лікарем наркологом, на підставі: стажу пацієнта, стадії розвитку залежності, наявності мотивації та фізіологічних особливостей організму. У більшості випадків, потрібно попереднє виведення із запою вдома або комплексна детоксикація від алкоголю у стаціонарі наркологічної клініки.

    Після детоксикації виконується медикаментозна терапія, яка спрямована на нормалізацію та відновлення життєво важливих функцій організму. Також проводиться кодування від алкоголізму спеціальними препаратами – це фізіологічний бар’єр, що знижує ймовірність зриву. Завершальним і найтривалішим етапом лікування є реабілітація, вона може включати програму «12 кроків», індивідуальні та групові заняття.

    Вартість лікування жіночого алкоголізму – ціна у Києві

    Послуга

    Вартість

    Первинна консультація лікаря нарколога/психіатра до 1 години (при надходженні до стаціонару – безкоштовно!)

    1500 грн.

    Повторна консультація лікаря нарколога/психіатра

    1200 грн.

    Виведення із запою на дому Київ/Область

    4000/4500 грн.

    Кодування, підшивка від алкоголізму

    від 6000 грн.

    Лікування алкоголізму в стаціонарі

    від 6000 грн/доба

    Амбулаторне лікування від алкоголізму

    від 4000 грн.

    Реабілітація алкозалежних у стаціонарі

    від 30000 грн/місяць

    Автор </br> Давидов Іван Євгенович
    Автор
    Давидов Іван Євгенович

    Лікар психіатр, психотерапевт, нарколог

    Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
    Facebook
    Telegram
    WhatsApp
    Twitter

    Контакты

    Консультация 24/7

      Подписывайтесь на наши соц сети

      Мы на расстоянии телефонного звонка

      Консультация 24/7

      Напишите нам в мессенджер
      Подписывайтесь на наши соц сети

      Контакти

      Консультація 24/7

        Підписуйтесь на наші соціальні мережі