Запійний алкоголізм

Поділіться записом з іншими
Facebook
Telegram
WhatsApp
Twitter
Алкоголізм запій

Запійний алкоголізм — захворювання, що характеризується патологічним пристрастю до алкоголю, відсутністю контролю за кількістю випитого, розвитком толерантності (наростанням доз етанолу, що потрібно досягнення почуття задоволення) і тривалим безперервним (більше 24 годин) вживанням спиртного.

Навігація за статтею

Основні симптоми та типова поведінка

Алкогольна залежність, як хвороба, розвивається поступово. Запой проявляється, коли алкоголізм перетворюється на стадію хронічного і спостерігається зміна періодів запою з інтервалами, у якому залежний не вживає етанол чи вживає, але у малих дозах. Поступово інтервали просвітлення стають коротшими, частота та тривалість запоїв, навпаки, поступово зростають.

Типова поведінка алкоголіка в запої:

  • людина заперечує наявність залежності;
  • втрачається відчуття міри при вживанні спиртного;
  • розвиток толерантності організму;
  • безперервне (більше доби) прийняття спиртних напоїв;
  • почуття ейфорії, що виникає лише за алкогольного сп’яніння.

При запійному алкоголізмі симптоми виявляються появою постійного депресивного настрою та стану тривоги без наявності спиртного.

Відбувається це на тлі розвитку психічної та фізичної залежності та соціальної деградації особистості. Людина, яка безперервно відчуває потяг до алкоголю, у нього з’являються періоди порушення пам’яті про події, що передують періоду запою та стійкий абстинентний синдром.

Чим небезпечний запійний алкоголізм і які наслідки

При безперервному прийомі етанолу відбувається постійна інтоксикація організму алкоголем, продукти метаболізму накопичуються і на якомусь етапі наслідки запійного алкоголізму стають необоротними.

Розвиваються зміни у всіх органах та системах, порушується психіка, що веде до виснаження організму та прогресування поліорганної недостатності.

Одним із станів, характерних для хронічного запійного алкоголізму, є абстинентний синдром.

Алкогольний делірій або абстинентний синдром – небезпечне для здоров’я, а іноді життя ускладнення. Це важкий психоз на тлі похмілля, порушення сну та вегетативних розладів.

Крім того, при тривалому стажі запійного алкоголізму людина починає вживати сурогати, патологічні домішки в якому ще небезпечніші для здоров’я, ніж етанол.

Що робити, якщо людина перебуває у запої

Лікування запійного алкоголізму необхідно розпочинати якомога раніше.

Вивід із запою і боротьба з алкоголізмом має здійснюватися кваліфікованим спеціалістом та проходить у кілька етапів:

  1. Ліквідація інтоксикації та видалення з організму продуктів розпаду етанолу. Здійснюються за допомогою медикаментозної терапії. Препарати найчастіше вводять внутрішньовенно. При необхідності за показаннями застосовують детоксикацію від алкоголю чи плазмаферез. Заповнення водно-сольового балансу з одночасною діагностикою та клінічним обстеженням організму.
  2. Лікування абстиненції, симптоматичне лікування уражених органів та систем. Це курси полівітамінів, гепатопротекторів, снодійних та заспокійливих препаратів, антиоксиданти та антигіпоксанти та інше під суворим контролем лікаря. На цій стадії лікування підключають кодування від алкоголізму.

Зворотний дзвінок

    1. Психологічна допомога та реабілітація. Найтриваліший за часом та складний етап. Тільки грамотний фахівець зможе вибудувати правильний діалог із залежним пацієнтом та підібрати індивідуальну програму психологічної підтримки.

    Дуже важливо з’ясувати причини алкоголізму та що провокує періоди запою. З іншого боку, зниження ризику рецидиву під час лікування потрібно заручитися підтримкою пацієнта. При цьому самостійний висновок із запою не бажаний. Він не дає позитивного результату в довгостроковій перспективі. Тільки комплексний підхід із соціальною реабілітацією за статистикою дає ремісію до 87% випадків запійного алкоголізму.

    Автор </br> Давидов Іван Євгенович
    Автор
    Давидов Іван Євгенович

    Лікар психіатр, психотерапевт, нарколог

    Сподобалася стаття? Поділіться з іншими
    Facebook
    Telegram
    WhatsApp
    Twitter

    Контакты

    Консультация 24/7

      Подписывайтесь на наши соц сети

      Мы на расстоянии телефонного звонка

      Консультация 24/7

      Напишите нам в мессенджер
      Подписывайтесь на наши соц сети

      Контакти

      Консультація 24/7

        Підписуйтесь на наші соціальні мережі